LATEST ARTICLES

Tonin Tershanavideo

TONIN TERSHANA ” KENGA E POETIT” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

https://youtu.be/fqD0iJ97FAI Isha i parritur, di c'kerkoja nje deshire e zjarrte, me trazonte donte zemra ime, te kendonte per ju o njerezit e mi... Tonin Tershana...
Gjithe Fajet i ka Parajavideo

TELEKOMEDIA “GJITHE FAJET I KA PARAJA” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

P: Radiotelevizioni Shqiptar, Tirane 1996. SR: Arian Culiqi, O: Sazan Mane, Pi: Leka Doko, FM: Suzana Muca, Z: Nebi Duro,...
Nertila Kokavideo

NERTILA KOKA “DY GEZIME NE NJE DITE” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

https://youtu.be/Op6u6GQVsvU Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar...
Tifozetvideo

TELEKOMEDIA “TIFOZET” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

https://youtu.be/XHMvlXANSDA A: Robert Ndrenika – AM – (Dyli); Roland Trebicka (Dhimitri); Hajrie Rondo (Frosina); Valentina Kita (Xhevrija); Genc Fuga (Aristoteli); Zamira...

Zbulohet urdhri i rrallë i Enver Hoxhës: Të mos festohet Bajrami dhe Pashkët

51 vjet më parë, sipas porosisë së Enver Hoxhës, merret vendimi për heqjen e festave të Bajramit dhe Pashkëve Pasi feja...
video

Ndeshja e parë eliminatore e Shqipërisë për Botërorin (Video)

Sfida e parë zyrtare ndërkombëtare për Kombëtaren shqiptare në eliminatoret e një Botërori u zhvillua më 24 maj të vitit...

“Nuk urreva kurrë, askënd”/ Tri porositë e mrekullueshme të Atë Zef Pëllumbit, në një...

Intervista e rrallë e At Zef Pllumbit, 14 vjet më parë, që mbetet aktuale po aq edhe sot. Një rrëfim...

Miqësorja e rrallë, kur Vllaznia fitonte ndaj Algjerisë më 1976-n…

Në prag të miqësores me Norvegjinë apo kur sheh që sot luhen kaq shumë miqësore luksi, po tregojmë një nga...

Komunizmi ishte i keq për Shqipërinë/ Të pathënat e vrasjes dhe djegies së Atë...

Në vitin 1944, batalioni komunist “Perlat Rexhepi” vrau dhe dogji në zjarr Atë Lekë Lulin. Ai ishte ndër të paktët...

“Pashë që pështyu gjak”, vëllai rrëfen sekretet e Vaçe Zelës: E quajtën të paaftë

Më 6 shkurt 2014 muzika shqiptare mbeti pa mbretëreshën e saj. Vaçe Zela ndërroi jetë në Bazel të Zvicrës duke...