Home KATEGORI Aktore Arti shqiptar në zi, Ndahet nga jeta aktori i njohur

Arti shqiptar në zi, Ndahet nga jeta aktori i njohur

350
0

Aktori i Teatrit të Durrësit, Josif Koci është ndarë nga jeta këtë të martë

Lajmi i hidhur konfirmohet me një reagim zyrtar në rrjetin social nga vetë Teatri “Aleksandër Moisiu”.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga jeta të aktorit të Teatri Aleksander Moisiu Durres, Josif Koci. Teatri i shpreh ngushëllimet më të thella familjes dhe gjithë të njohurve”– shkruhej te njoftimi.

E fundit dalje në skenë ka qenë me komedinë e Cajupit 14 vjec dhëndërr në Teatër (jo filmi) me regjizor të madhin Birce Hasko.

Josif Koci ka luajtur ne rolin e Vangjelit, që në film është luajtur nga i madhi Robert Ndrenika.

Burimi: Konica.al