Vete vlonjati te bleje nje paqete cigare kur lexon:
“Cigarja te ben imponent”
I kthehet shiteses:
-Na mi motrë, ke nga ato paqetat me kancer?
——-

Nje tirons e nje vlonjat po bisedonin. I thot tironsi:
-Ore kam degjuar qe ju vlonjatet shani shume?
-Po kush te ka genjyer o qe ja befsha naften? (sigurisht ky eshte versioni i censoruar)
——

Vete vlonjati ne kopsht zoollogjik. Lodhet duke shetitur dhe per tu c’lodhur mbeshtetet te kafazi i luanit. E shikon nje punetor dhe fillon te vrapoje ne drejtim te trimit dhe duke bertitur:
-Kujdeeees kujdeeees eshte kafazi luanit ai. Dhe ky ja pret:
-Na vash ti ore na vash se s’te hengri njeri luanin ty.
——

C’thone femrat e vendeve te ndryshme kur bejne dashuri?

Amerikanja “yeah baby”
Zvicerjanja “ja schatz ja”
Francezja “ancore mon amour”
Shqiptarja “mos i thuaj njeriu”
——