Dy shoqe po bisedonin dhe njera ishte merakosur se nuk i kish ardhur akoma burri ne shtepi dhe thote: Ndoshta i ka dale ndonje mbledhje urgjente nga puna !
Shoqja e vet per ta “ngushelluar” ia kthen: Mos u merzit kot edhe ti se ndoshta e ke shtypur ndonje makine !

#

Nje veture e tipit Fiat po parakalonte autobuzin e linjes dhe nje pasagjer thote:
– Kaq e vogel ajo makine dhe na kaloi, pale kur te rritet !!!

##

Kur dolen radiot e para, nje grua degjon nje kenge te preferuar te burrit te saj. E emocionuar ajo fik radion dhe ia “ruan” kengen burrit kur vjen ne shtepi.
Kjo ishte historia e shkurter e lindjes se magnetofonit.

###

Nje polic ndalon nje djale te ri dhe i ve gjobe per ecje me shpejtesi.
Djali – Pse vertet shpejt po ecja ?!?
Polici – Jo po fluturoje ngadale

( edhe ju thonit se nuk ka polic te zgjuar )

####

Nje femije kam me grep nje peshk te vogel dhe e leshon perseri ne uje duke i thene: Here tjeter eja me gjithe prinderit !

#####

Ne sallen e gjyqit po zhvillohej seanca e nje burri qe kish shtypur me makine nje plake.
Gjykatesi – I pandehur, deshmitaret thone se ti nuk i re burise fare kur e more perpara plaken !
I akuzuari – Nuk doja qe ta trembja zoti gjykates.