Pergjigju me sinqeritet dinte apo nuk dinte gje Veroniku

E di si eshte puna, lironi pak dhomen se do sjell nusen…!

Ju thirra per nje pune me rendesi..Sa fitoni ketu ne nafte, desha te them sa ju paguajne per punen qe beni..?

Ku do vesh xhaxha?
Mbrapa diellit…

Coli ç’ke per ti thene Debatikesve para se te pranojne ne organizate?

Xha Azem te kujtohet cfare me ke premtuar?

Ke ardhur per metoden?

Per cfare dasme e keni fjalen Xha Arif?

Per ke dyshon …?

Data mbi lapidar ka nje gabim prej 2 javes. E kam thene disa here, po kjo duket sikur nuk ka shume rendesi. Po historia pa date eshte tamam si njeriu pa emer…

Kshtu te kete bere dhe Shabani yne…?

Ore, c’i ke keta maluketer ti..?

hehehehehehe po digjen Fizët…

Degjo ketu, nuk dua te me jesh borxhli..ne ate kohe nuk e dinte asnje njeri qe une fshihesha ne fshat, as ti, as ndonje tjeter, se po ta kishit ditur, sot nuk do te rrinim ketu..kjo u mor vesh pas luftes….

Mos valle me keto gra do ta ndertoni uren?

– “Ke Baken ere ! Qeke bëdëlla ti re ?! Kom “TARPONIN” përjashta ! T’ço Bakja ty për nji ooor !”

Përgatiti E. Troplini / Naishtedikur.info