Data mbi lapidar ka nje gabim prej 2 javes. E kam thene disa here, po kjo duket sikur nuk ka shume rendesi. Po historia pa date eshte tamam si njeriu pa emer…

Kshtu te kete bere dhe Shabani yne…?

Ore, c’i ke keta maluketer ti..?

hehehehehehe po digjen Fizët…

Degjo ketu, nuk dua te me jesh borxhli..ne ate kohe nuk e dinte asnje njeri qe une fshihesha ne fshat, as ti, as ndonje tjeter, se po ta kishit ditur, sot nuk do te rrinim ketu..kjo u mor vesh pas luftes….

Mos valle me keto gra do ta ndertoni uren?

Sotir Bakerxhiu shkurt Tirë, Mesuesi me simpatik i zones…

– “Ke Baken ere ! Qeke bëdëlla ti re ?! Kom “TARPONIN” përjashta ! T’ço Bakja ty për nji ooor !”

Zoti Ibrahim, Po ke deshire ta dish si kapet nje kale i tille, me mire provoje vete…

Ra ne usta Rakip Gerneta…