Gala, vajza e piktorit dhe këngëtarit Robert Aliajt, ja ka dalë të rrëmbejë të gjithë vëmendjen e jurisë në fazën e audicioneve të fshehta në ‘The Voice Kids’ në Belgjikë.

Me këngën “Don’t know why” të Norah James, Gala dhe bëri që 3 anëtarët e jurisë të kthenin karriget që në sekondat e para të performancës. Ndërsa një karrige me tre anëtare jurie hezituan për momentin, por nuk nguruan që pak para këngës ti bashkoheshin pjesës tjeter.

Në prapaskenë, i ati, Roberti shihet duke buzëqeshur dhe i lumtur për suksesin e vajzës.