Aktoret Shqiptare

Home Aktoret Shqiptare

“Kuadrot duhen ruajtur”, aktori i talentuar, Zhani Petro ( Ziçishti)

Lindur ne Korçë më 31 maj të vitit 1940. Jetëshkrimi thotë se kreu studimet në shkollën e lartë...

Ndriçim Xhepa, si kam realizuar 10 role me Bujar Lakon

Një herë ai luante rolin “pozitiv” dhe ai atë “negativ”, herë ndërronin rolet. Ndriçim Xhepa dhe Bujar Lako numërojnë...

Roli i Kadri Roshit që nuk u pa kurrë në ekran (video)

Në vitin 1980 regjisori Kujtim Çashku, pas filmit “Ballë për ballë”, mori përsipër një tjetër vepër nga krijimtaria...

Puthja e 30 viteve më parë, kur Herion Mustafaraj ,“hëngri një shpullë”, nga Manjola...

Të gjithë e kanë njohur për rolin “Beni ecën vetë”, por nuk ishte i vetmi ai që...

Aktori Herion Mustafaraj

Sot Beni qe ecte vete mbush 51 vjeç dhe ne i urojme te festoje sa me shume vite...

Mirjam Bruçeti, aktorja që interpretoi Nicën, dhe 60 role në teatrin e Shkodrës

Shënime për aktoren e shquar që luajti për 27 vite në skenën e Teatrit “Migjeni” të Shkodrës, që...

Tano Banushi, figura e shquar e skenës, talenti i një begatie kontributesh të vlerta

Tano Banushi lindi në Shkodër, me 4 shkurt të vitit 1927. I ati i tij, Lluka, ishte ndër...

Aktorja Yllka Mujo, bukuroshja në vite e ekranit dhe skenës

Yllka Mujo, lindi në Tiranë në vitin 1953. Mbaroi për kanto në Liceun Artistik dhe më pas për...

Shpresa Bërdëllima:, Pas ‘Vajzave me kordele të kuqe’, fëmijët më godisnin me gurë si...

Ndryshe nga shumë aktorë që edhe pas largimit të hershëm nga Shqipëria, dikur, janë ftuar a pritur për...

Birçe Hasko:, Ne iu përshtatëm kohës së diktaturës, ata që sulmojnë filmat e komunizmit...

Nga Bardha Nergjoni Profesori i aktrimit, personazhi i mbi 30 filmave artistikë, aktori që është...

MOS HUMBISNI

SPONSORED

error: INFORMACION I RUAJTUR