Drita Agolli, e para grua Shqiptare, e diplomuar për regjisurë

0
Ajo u lind më 2 qershor të vitit 1927 në Maqellarë të Peshkopisë dhe njihet si aktore, regjisore...

Letra për Enverin, Regjisori Bujar Kapexhiu u bën thirrje aktorëve, që të mësojnë nga...

0
Libri i Dashnor Kaloçit, “Shkrimtarët dhe artistët nën diktatin komunist”, Publikohet raport-informacioni i 17 marsit të vitit 1973...

Tinka Kurti, “Bota” më çoi te Noja, ja pse e pranova rolin e 97...

0
Shqipëria e sotme, por me plagët e komunizmit vjen në filmin “Bota”, një prodhim kinematografik që sjell dhe...

Petrika Riza, Rrëfimet e aktorit korçar, Drita Agolli më mësoi, se talenti ka nevojë...

0
Aktori korçar, Petrika Riza: Drita Agolli më mësoi, se talenti ka nevojë për fjalën e mirë dhe të...

Besa Imami, ndër aktoret më të mira që kanë njohur shqiptarët

0
Besa Imami nuk është harruar, ndonëse kanë kaluar 6 vite nga ndarja nga jeta. Aktorja...

Mihal Popi, Si më ndihmoi punëtori i Qazimit për rolin

0
Ka kaluar shumë kohë që kur është realizuar ajo bisedë. Pedagogë e studentë të Institutit të Arteve...

Lamtumirë në dhe të huaj, Mikesha e ngushtë e aktores së ndjerë, Telefonata pak...

0
Aktorja e mirënjohur shqiptare, Shpresa Bërdëllima, e cila u nda nga jeta pak ditë më parë, u përcoll...

Te qershia e shtëpisë së artistit, përshtypje prej nji takimi me «Artistin e Popullit»...

0
ARDIAN NDRECA Ndodh kajherë që fjala, shprehja dhe heshtja të ngarkohen me nji dritë aq...

Arti shqiptar në zi, Ndahet nga jeta aktori i njohur

0
Aktori i Teatrit të Durrësit, Josif Koci është ndarë nga jeta këtë të martë Lajmi...

Sot aktori i estradës së Durrësi Muharrem Hoxha, ka datëlindjen, i urojmë plot vite...

0
Muharrem Hoxha është aktor komik shqiptar nga qyteti i Durrësit lindur me 5 Nëntor 1950. Ka punuar për një periudhë...
error: INFORMACION I RUAJTUR