Barcaleta

Home Barcaleta

Nastradini në dasëm në fshat…

Thirren Nastradinin ne dasem nw fshat . Nastradini shkoi me rrobat e punes dhe u ul pothuaj ne...

Bejtet humoristike para viteve 90′ për ushtarët “taze”: Iku daja erdhi rruli, ska traktor...

Doli nena, motra doli, dhe me gaz ne na percolli, sa gezim qe mu rit djali, dhe nje...

Pesë barcaleta nga Nastradin Hoxha

Mëso si të mësoshNastradini dërgoi një djalë që ti sillte ujë nga burimi.– Kujdes se mos thyen shtambën,...

Barsaleta të ndryshme për meshkujt

Burri kush dreqin hyp atje nalt! Një çift po dilte në qytet. Rrugë e gjatë, nxehtë i madh, para tyre ndodhet një...

“Doktorët” – Barcaleta të zgjedhura

Mos ma merrni për ters… – Doktor, kam gjithë jetën që dëshiroj të kem një fëmijë…. – Shumë mirë zonjë, zhvishuni! – Shiko...

Katundarët në Durrës dhe koha e “Zogut” – Barcaletë

Njehere ne Shqiperine komuniste zbret nje grup malesoresh per te vizituar Durresin. Disa te derguar nga Partia shoqeronin malesoret dhe...

Barsaleta të përzgjedhura II

Shqiptari, italiani dhe gjermani... Keta te tre kishin vendosur qe te zhvillonin nje konkurs. Konkursi ishte ky: Sejcilin prej tyre do ta fusnin...

Barcaletat kundër regjimit që regjistroheshin nga Sigurimi

Ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka publikuar në faqen e tij në “Facebook” dokumente të sigurimit...

Pjesë humori dhe barcaleta nga Tef Palushi për t’i qesh “horllikut”

Shtjefën (Tef) Palushi e Paulin Selimi mbeten dy krijues të njoftun të humorit shkodranë. Në stacionin e Laçit, në vagonin ku...

“Ushtaret e repartit”, “Letra higjenike”, “Patenta” – Barsaleta

ne nje repart ushtarak ushtaret e vjeter rrihnin 1 ushtar te ri pothuajse dite per dite,erdhi fundi i vitit dhe...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR