Filma

Home Filma
video

Filmi “Jeta në duart e tjetrit” – përmbajtja & (VIDEO)

Viti 1990, Skenari: Liko Nano Regjia: Albert Xholi Aktore: Bujar Asqeriu Eva Alikaj Kristaq Skrami Stavri Shkurti Reshat Arbana etj. Dy shokë shkolle Fredi...

Filmi “Fjalë pa fund” – përmbajtja & Video

"Fjalë pa fund" është film shqiptar i vitit 1986 me regji nga Spartak Pecani, skenari nga Natasha Lako, muzikën kompozoi Aleksander Lalo, kurse producent ishte Shqipëria...

“LULE TË KUQE, LULE TË ZEZA” / Shanaj e Lako: Një film për ata...

Fatmira Nikolli 15 vite nga koha kur në një fshat në jug, një grup kineastësh xhiroi një film, në një qoshe...
Tela per violine

Tela për violinë – Përmbajtja dhe rolet

Filmi "Tela për violinë" prodhim i vitit 1987. Regjia: Bujar Kapexhiu, Skenari: Pellumb Kulla, Producent: Shqipëria e re dhe Muzika: Rexhep Hasimi. Intërpretojnë: Agim Qirjaqi, Ilia Shyti, Pavlina Mani, Met Bega, Vilson Gjoçaj, Andon Qesari, Alfred Bualoti, Melpomeni...
Kur hapen dyert e jetes

Kur hapen dyert e jetës – Përmbajtja dhe rolet

Filmi "Kur hapen dyert e jetës" prodhim i vitit 1984. Regjia : Rikard Ljarja Skenari :Rikard Ljarja Muzika : Zef Çoba Teksti i këngës: Jorgo Papingji Këndon: Frederik...

Rrëfimi i aktores Luiza Xhuvani: Si e rrezikuam jetën në filmin “Flutura në kabinën...

I pyetur nga Jean Louis Perrier se përse zgjodhi veprën e Viktor Hygoit, “Lukrecia Borxhia”, për ta vënë në skenën...

Beni ecën vetë – Përmbajtja dhe rolet

"Beni ecën vetë" është film shqiptar i prodhuar nga Kinostudio Shqipëria e Re.1975 Përmbajtja e filmit Nga kujdesi i tepruar i prindërve, Benin nuk...
Oshetime ne bregdet

Oshëtimë në bregdet – Përmbajtja dhe rolet

Oshëtime në bregdet është një film shqiptarë i prodhuar në Shqipëri në vitin 1966. Regjia: Hysen Hakani, Skenari: Sulejman Pitarka, Hysen Hakani, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Çesk Zadeja. Përmbajtja...
Mysafiri

Filmi Mysafiri – Përmbajtja dhe rolet

Filmi "Mysafiri" prodhim i vitit 1979. Regjisor:Hysen Hakani, Skenari: Mark Dodani, Hasan Prela, Producent: Shqipëria e Re, Muzika: Shaqir Kodra. Përmbajtja e filmit “Mysafiri” është një agjent i sigurimit...
Rruga e Lirise

Rruga e lirisë – Përmbajtja dhe aktorët

Filmi "Rruga e lirisë" prodhim i vitit 1982. Regjia: Esat Musliu, Skenari: Lavdie Leka, Natasha Lako, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Limoz Disdari. Përmbajtja...
Loading...

MOS HUMBISNI