Filma

Home Filma

10 filmat më të mirë të vitit 2018

Sapo ka kaluar pak më shumë se gjysma e këtij viti dhe larmishmëria e prodhimtarisë kinematografike është në kulmin e...
Bujar Kapexhiu

Bujar Kapexhiu – Biografia

Bujar Kapexhiu (Lindur më 22 mars 1944 në Tiranë) është regjisor, skenarist dhe aktor i mirënjohur shqiptar. Kapexhiu studioi për aktor në shkollën e lartë...
video

Si gjithë të tjerët – Përmbajtja dhe rolet

Filmi "Si gjithë të tjerët" prodhim i vitit 1981. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Ruzhdi Pulaha, Producent: Shqipëria e Re ,...
Astrit Cerma

ASTRIT ÇERMA – FILMOGRAFIA DHE ROLET E TIJ

Astrit Çerma u lind në Elbasan në vitin 1948. Aktor i njohur, një nga figurat më të rëndësishme të "Teatrit Skampa" të Elbasanit. Studioi për...

Historia e dy dashnorëve dhe një filmi të pavdekshëm

Një thënie franceze thotë se gjithçka kalon, gjithçka ndryshon, gjithçka harrohet, gjithçka zëvendësohet… Por nuk është e sigurt “Nëse ju keni...
Bujar Lako

Bujar Lako (1948-2016)

Bujar Lako 1948-2016 lindi në Tiranë më vitin 1948. Është një aktor i mirënjohur shqiptar. Karierën si aktor e fillon në Teatrin Kombëtar pas mbarimit të studimeve...
video

Filmi Brazdat – Përmbajtja dhe rolet

Brazdat është film dram i regjisorit Kristaq Dhamo, prohuar më 1973 në Shqipëri. Regjia: Kristaq Dhamo, Skenari: Dhimitër Xhuvani, Producent:...
Tela per violine

Tela për violinë – Përmbajtja dhe rolet

Filmi "Tela për violinë" prodhim i vitit 1987. Regjia: Bujar Kapexhiu, Skenari: Pellumb Kulla, Producent: Shqipëria e re dhe Muzika: Rexhep Hasimi. Intërpretojnë: Agim Qirjaqi, Ilia Shyti, Pavlina Mani, Met Bega, Vilson Gjoçaj, Andon Qesari, Alfred Bualoti, Melpomeni...
Cifti i Lumtur

Çifti i lumtur – Permbajtja e filmit dhe rolet

Çifti i lumtur është film komedi me metrazh të gjatë nga regjisori Piro Milkani, prodhuar më 1976 në Shqipëri. Skenari: Kiço...
video

Batuta nga Filmi Historiani dhe Kameleonet (VIDEO)

Filmi "Historiani dhe kameleonët" prodhim i vitit 1988. Regjia : Saimir Kumbaro. Skenari : Qamil Buxheli & Saimir Kumbaro. Producent :...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR