Filma

Home Filma

Përgatitjet për filmin “Skënderbeu”, sipas kujtimeve të Aleks Budës

Arben Velo Prapaskenat e filmit “Skënderbeu”, bazuar në kujtimet e profesor Aleks Buda dhe Viktor Stratobërdhës. 65 vite më parë, më 28...

Historia e dy dashnorëve dhe një filmi të pavdekshëm

Një thënie franceze thotë se gjithçka kalon, gjithçka ndryshon, gjithçka harrohet, gjithçka zëvendësohet… Por nuk është e sigurt “Nëse ju keni...
video

Qortimet e vjeshtës

Filmi "Qortimet e vjeshtës" prodhim i vitit 1981. Regjia: Kristaq Dhamo, Skenari: Peçi Dado, K. Dhamo, Producent: Shqipëria e Re ,...
video

Batuta nga filmi Dy here Mat

Përmbajtja e filmit "Dy here mat" është një film komik dhe i pëlqyer për publikun. I drejtuar nga Bujar Kapexhiu që...
video

Detyrë e posaçme

Detyrë e posaçme është një film shqiptarë i prodhuar në Shqipëri në vitin 1963. Regjia: Kristaq Dhamo, Skenari: Safet Kurti,...

Shoku ynë Tili

"Shoku ynë Tili" është një film shqiptar i prodhuar në Shqipëri në vitin 1981. Regjia: Fehmi Hoshafi, Skenari: Qazim Kashari, Naum...
video

Filmi Brazdat – Përmbajtja dhe rolet

Brazdat është film dram i regjisorit Kristaq Dhamo, prohuar më 1973 në Shqipëri. Regjia: Kristaq Dhamo, Skenari: Dhimitër Xhuvani, Producent:...
video

Batutat dhe pjesët më të bukura nga filmi Koncert në vitin 1936 (VIDEO)

Filmi "Koncert në vitin 1936" prodhim i vitit 1978 i cili tregon për vizitën e e dy artisteve shqiptare (këngëtare...
video

Fije që priten – Përmbajtja dhe rolet

Fije që priten është film i metrazhit të gjatë i prodhuar në Shqipëri në vitin 1976. Regjia: Muharrem Fejzo, Skenari:...
video

BATUTA NGA FILMI NJERIU ME TOP (VIDEO)

Aktorë kryesorë Timo Flloko Elida Cangonji Stavri shkurti Drita Pelingu Aktorët tjerë Zef Bushati Kadri Roshi Thimi Filipi Birçe Hasko Njeriu me top është një prodhim i kinostudiosShqipëria e Re...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR