Filma

Home Filma
video

Lulekuqet mbi mure – Recitimi i Timo Fllokos “Anes Lumenjve” nga Fan Noli (VIDEO)

Arratisur, syrgjynosur, Rraskapitur dhe katosur Po vajtonj pa funt, pa shpresë, Anës Elbë-s, anës Spree-së. Ku e lam' e ku na mbeti, Vaj-vatani e mjer...
video

Këmishët me dyllë – Përmbajtja dhe rolet

Filmi Këmishat me dyllë prodhim i vitit 1987. Regjia: Besim Kurti, Skenari: Gaqo Bushaka, Producent: Shqipëria e Re , Muzika:...
video

Mimoza Llastica

Filmi "Mimozë llastica" prodhim i vitit 1973 i kinostudios Shqipëria e Re me mretrazh të shkurtër. Regjisor: Xhanfize Keko, Skenari: Nasho...
video

Dy filma të Xhanfise Kekos prezantohen në Kopenhagen

Një dekadë pas ndarjes nga jeta të regjisores, Xhanfise Keko, (Artiste e Popullit) filmat e saj, vazhdojnë të shihen jo...
video

Batuta nga filmi Dy here Mat (VIDEO)

Dy herë mat është një film shqip i krijuar në vitin 1986. Përmbajtja e filmit "Dy here mat" është një film komik...
video

Batuta nga Filmi Historiani dhe Kameleonet (VIDEO)

Filmi "Historiani dhe kameleonët" prodhim i vitit 1988. Regjia : Saimir Kumbaro. Skenari : Qamil Buxheli & Saimir Kumbaro. Producent :...
video

Si gjithë të tjerët – Përmbajtja dhe rolet

Filmi "Si gjithë të tjerët" prodhim i vitit 1981. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Ruzhdi Pulaha, Producent: Shqipëria e Re ,...
video

Treni niset në 7 pa pesë – Përmbajtja dhe rolet

Filmi "Treni niset në shtatë pa pesë " prodhim i vitit 1988. Regjia: Spartak Pecani, Skenari: Nexhat Tafa, Producent: Shqipëria e...
video

“Hijet që mbetën pas” – Përmbajtja dhe rolet

Hijet që mbetën pas është film shqiptar i prodhuar në vitin 1985 me regji nga Esat Musliu, skenar nga Diana...
video

Filmi “Rrugë të bardha” – Përmbajtja dhe rolet

Filmi "Rruge të bardha" prodhim i vitit 1974. Regjia : Viktor Gjika. Skenari : Vath Koreshi. Producent: Shqipëria e Re....

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR