GALERI

Home GALERI

Të ruash traditën, arbëreshët festojnë Pashkën

Arbëreshët në Itali, vazhdojnë të rruajnë me fanatizëm tradiat e tyre. Fotot e mëposhtme tregojnë...

YJE TE PAHARRUAR TE SKENES SHQIPTARE! Sulejman Pitarka (1924 – 2007)

Çmime e Tituj"Artist i Popullit" & "Mjeshtër i Madh" 2006Çmimi “Aktori më i mirë” për rolin...

lbum dr. ushtarak Pierluigi Zamperin (1912-2003), Shqiperia 1941. Nga Kozma Borova

Nga Kozma Borova, ekskluzivisht për faqen Naishtedikur.info -Togeri doktor Pierluigi Zamperin, ishte mjek ushtarak ne spitalin ushtarak italian...

Bekim Fehmiu në teatrin ” Migjeni”. Prill 1972.

“Jam i lumtur që mbas 30 vjetëve gjendem në Shkodër, në qytetin ku kam kaluar vitet e...

Ndarja nga jeta e Enver Hoxhës, foto të rralla nga homazhet

Më 11 prill 1985 ndërroi jetë udhëheqësi më jetëgjatë në historinë e Shqipërisë. 34 vite...

Uzina “Traktori”, Tiranë – Foto të rralla

Foto në vite nga uzina "Traktori" (kombinati i Autotraktorëve), Tiranë.

FOTO TË VJETRA NGA ISH-KINOSTUDIO “SHQIPËRIA E RE”

Ky kompleks neoklasik u projektua nga një grup arkitektësh sovjetikë dhe u ndërtua nga specialistët shqiptarë në...

Nostalgji – Durrësi në vitet ’80 (FotoAlbum)

Për të gjithë nostalgjikët, brezat që kanë jetuar në vitet ’80 në Durrës apo ata që lindën më pas, Agjencia...

Matilda Makoçi – Eleganca dhe finesa e viteve `80-te!

Matilda Makoci "meteori i skenes shqiptare" ka lindur në Tiranë, më 19 Prill 1963. Mbaron shkollën e mesme të Politeknikumit...

8 Marsi dhe gruaja në komunizëm…

8 Marsi është festuar në Shqipëri rregullisht edhe gjatë 45 viteve të komunizmit. Përcaktimi i festës ishte në sinkron me...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR