GALERI

Home GALERI

National Geographic, Shqipëria 1931

National Geographic ka publikuar disa fotografi nga viti 1931 në Shqipëri. Në një përmbledhje nga shkurti i...

Të udhëtosh në Valbonën e bukur

Në njërën anë shihet dielli që po tenton ta përqafojë dëborën që ende shihet në majet e kodrave....

Fatmira Puka, është këngëtarja e parë që këndoi këngët e muzikës së lehtë, në...

Fatmira është këngëtarja e parë që këndoi këngët...

Esnafët elbasanas, tregtarë dhe zejtarë që nga shekulli XVI

Nga Klotilda Saraçini TIRANË, 5 nëntor/ATSH/- Njëqind vjet pas themelimit të qytetit të Elbasanit nga pushtuesit...

Shqipëria komuniste, njerëz dhe parulla

Këto janë disa foto të rralla të Shqipërisë komuniste. ALBANY, Tirana.

Foto nga Rezidenca Mbretërore në Shirokë-Shkodër 1930

Shqipëria u shndërrua në një kantier ndërtimi, pikërisht në kohën kur la pas prapambetjen mesjetare feudale.

Porti i Durrësit në vitet 1960–1970

Periudha e viteve 1960 – 1970 në portin e Durrësit dëshmohet edhe në fotot e mëposhtme, të cilat...

Shqipëria, vëndi i parrullave, Tanjug 1981

Nga Dashnor Kaloçi Shqipëria është “vend parrullash”. Të këtillë e panë ata që arritën për...

Fustanella, si në jug, ashtu në veri

Një nga veshjet më karakteristike të shqiptarëve që e gjen me një shtrirje gjatë gjithë territoreve ku ka...

Fotot e panjohura të Mbretit Zog në plazhin e Durrësit, duke vozitur, me gjeneral...

Memorie.al Gjatë periudhës së Monarkisë, krahas punëve të shumta në zyrë ku qëndronte mbi 14 orë në ditë, me...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR