Fotot e peshëngritësit Aleksandër Kondo që nuk ishin parë

0
“Aleksandër Kondo, fati i trishtë i një ëndrre” ishte emisioni që u transmetua dje në mbrëmje në kanalin RTSH 1....

Drama e panjohur e VIP-ave që u rritën në jetimore, nga Kadri Roshi tek...

0
Foto të rralla e histori njerëzore të panjohura më parë brenda strehave vorfnore në Shqipëri janë publikuar sëfundmi. E mes...

Dikur ato emociononin çdo mashkull

0
Nga Armand Plaka Dikur ato emociononin çdo mashkull në Shqipërinë super të izoluar e pavarësisht emërimit zyrtar të agjensisë, njiheshin si ALBANIA. Kryenin...

Shqipëria e trishtë e 1990-ës dhe ëndrra për t’u kthyer në Zvicrën e Ballkanit

0
Këto foto janë bërë nga akademiku dhe fotografi austriak Robert Pichler. Ato tregojnë Shqipërinë e 1990-s. Fotot janë ekspozuar te ekspozita “Kthim...

Shqipëria e viteve ’90, në fotografitë e Robert Pichler

0
“Një arkivol që kalon përroin! Eshtë bosh apo me trup të vdekuri brenda? Duhet të jetë bosh, pasi hapi i...

Aleksandër Kondo – Fieraku Që U Kthye Në Legjendë

0
Aleksandri lindi ne Fier me 22 Prill 1960. Ne moshen 7 vjecare filloi shkollen ne klasen e...

Edison Gjergo, piktori që theu rregullat e soc-realizmit

0
Edison Gjergo ishte një nga piktorët e rëndësishëm shqiptarë të gjysmës së dytë të shekullit XX. I prirur drejt një...

Guida e “Albturist” në 1969 për turistët e huaj e rregullat që duhet të...

0
Në vitin 1969, kompania shtetërore që manaxhonte turizmin në Shqipëri “Albturist” do të përgatiste për turistët e huaj një guidë...

Fotografi e rrallë e një vajze aristokrate nga Shqipëria e mesme

0
Vajzat dhe gratë shqiptare gjithmonë janë vlerësuar për bukurinë dhe veshjen e tyre të veçantë, shkruan KultPlus. Këtë e dëshmon edhe...
Gjiri Shen Janit. Gadishulli Karaburunit.

17 plazhet më të bukura të Shqipërisë

0
Fotografi Fation Plaku ka realizuar një fotoalbum të plazheve të virgjëra dhe më të bukura të Shqipërisë. Pjesa më e madhe...
error: INFORMACION I RUAJTUR