KATEGORI

Home KATEGORI

Festivali i 1987/ Kur Shqipëria dhe SHBA-të ishin bashkë në një skenë

Endri Fifo ka shpërndarë në rrjetin e tij social, disa fotografi të vjetra, ku tregohen arritjet dhe sukseset e Asamblit...

“Vetmia është burim lumturie për njerëzit e ndrojtur”

Si do ta kaloje një mbrëmje të lirë? Do të dilje të shëtisje me miqtë, apo do të rrije i...

Dashuria është një zgjedhje. Të gjithë duam të jemi zgjedhja e dikujt në jetë

Në fund të ditës, të gjithë duam të jemi zgjedhja e dikujt. Të gjithë kërkojmë dikë që të na dojë,...

Ecën si pula pa krye… Shih me sy e plas me zemër…/ 100 “perla”...

“Gjuha jonë është e varfër”. Këtë e dëgjojmë dhe e lexojmë shpesh, e “na vret” sytë. E kundërta është e vërtetë. Gjuhën shqipe...

Rrëfehet spikerja e parë e televizionit shqiptar: Kur dëgjova fjalën “fillo”, m’u drodhën gjunjët

Sot nuk mund të numërohen televizionet private kombëtare dhe lokale, që së bashku me RTSH-në përbëjnë një numër aq të...

Kush ishte Ibrahim Kodra, djaloshi nga Ishmi, para tij përulej edhe Picasso

Ibrahim Kodra ka lindur më 22 prill të vitin 1918 në Ishëm të Durrësit. I mbetur jetim që në moshën...

Rikard Ljrarja dhe Tinka Kurti, dy aktorët e jashtëzakonshëm shkodranë

Besoj se nuk ka shqiptar që nuk ka parë të paktën një film në të cilin, në rol kryesor a...

Amaneti i Agim Qirjaqit: Shembja e Teatrit është aferë e ndyrë

“Kjo është një aferë e ndyrë!”. Kështu do të shprehej dikur, 16 vjet më parë, aktori i madh Agim Qirjaqi. Për...

Nexhmije Pagarusha: Pengjet e mia gjatë vizitave në Shqipërinë e diktaturës

Ajo quhet ndryshe edhe Primadona e Melosit Popullor, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Ema Sumak shqiptare, Madam Baterflay, zëri i kristaltë. Mjafton të shqiptosh...
video

MARJANA KONDI NE FILMIN SHQIPTAR

https://youtu.be/UkZEIzIphlk Marjana Kondi u lind në Tiranë më 21 shkurt 1961. Aktore e teatrit të estradës. Interpretoi disa role në kinema mes të cilëve një rol...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR