fbpx

KATEGORI

Home KATEGORI

Fotot e peshëngritësit Aleksandër Kondo që nuk ishin parë

“Aleksandër Kondo, fati i trishtë i një ëndrre” ishte emisioni që u transmetua dje në mbrëmje në kanalin RTSH 1....

12 fjalë shqipe që 90% i shkruajnë gabim!

“Gjuha, në të vërtetë, është pasuria jonë më e madhe…” – ka thënë dikur Rexhep Qosja, dhe si e tillë,...

Dashuritë e Rrugës së Durrësit – Vajza e zv.ministrit u lidh me futbollistin e...

Qëndrimi te “Flora” dhe frekuentimi i Rrugës së Durrës erdhi pas viteve ‘70, kur situata politike në Shqipëri, sidomos në...

Aktorja Pranvera Lumani (Veizi)

Pranvera Lumani (Veizi). Aktore. Ka lindur në Berat më 13 maj 1965. Ka mbaruar studimet ne Insitutin e Larte te...
Anisa Markarian

Aktorja Anisa Markarian

Anisa Markarian është aktore shqiptare me origjin armene (U lind në Tiranë, më 4 korrik 1962). Me profesion mjeke, por...

Na ishte një herë Estrada e Tiranës (foto ekskluzive)

Me ndarjen nga jeta të aktorit Vegim Xhani, ikën edhe një nga aktorët e shqar të trupës së mirënjohur të...

Ramazan Rragami, legjenda shkodrane që ndryshoi rregullin e UEFA-s

Shqipëria e futbollit nuk është ka lënë shenjë shumë në vitet 70’, por një detaj që ndodhi në Shkodër, në...
Nertila Kokavideo

NERTILA KOKA “DY GEZIME NE NJE DITE” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

https://youtu.be/Op6u6GQVsvU Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar...

Shqipëri – 10 nga femrat më të bukura në 100 vite

Ato kanë qenë të forta, të afta, të talentuara por në të njëjtën kohë edhe shumë të bukura. Në listën...
Elida Cangonjivideo

NE KUJTIM TE AKTORES DHE MJEKES ELIDA CANGONJI

Elida Cangonji (31 tetor 1953 - 28 nëntor 2016) ishte një psikologe dhe aktore shqiptare. Ishte një nga...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR