Aktori Koço Qendro, Ju rrëfej si më zunë me një femër në studion e...

0
Nga Vepror Hasani “Ashtu ndodhi vërtet, nis të tregojë aktori Koço Qendro. Më zunë...

Një nga intervistat e fundit të aktorit Roland Trebicka, Më kujtohet kam marrë vetëm...

0
Më besoni, unë jam një njeri që nuk e kam njohur kurrë sëmundjen. Më kujtohet kam marrë vetëm...

Aktori Syrja Meço, Nëna ime u tremb, kur më pa në film të veshur...

0
Nga Vepror Hasani Një lajm i keq kishte mbërritur te nëna ime në fshatin Kosovë...

Sesilia Plasari, Tek Enver Hoxha më çoi profesioni i aktorit

0
INTERVISTA/ Flet regjisorja dhe aktorja Sesilia Plasari Në regjimin komunist kishte luajtur disa filma, njëkohësisht...

Endrra për Teatrin, xhirimet e filmave dhe njolla në biografi

0
Interviste me aktoret Zamira Kita Nga Vepror Hasani Tashmë aktorja Zamira Kita...

Cilesi te karakterit, natyra e Kadri Roshit – Nga Albert Vataj

0
Kadri Roshi karakterizohej nga nje sens humori jashtezakonisht i mprehte.Kushdo kishte fatin te gjendej ne rrethin e bisedave...

Drita Agolli, e para grua Shqiptare, e diplomuar për regjisurë

0
Ajo u lind më 2 qershor të vitit 1927 në Maqellarë të Peshkopisë dhe njihet si aktore, regjisore...

Letra për Enverin, Regjisori Bujar Kapexhiu u bën thirrje aktorëve, që të mësojnë nga...

0
Libri i Dashnor Kaloçit, “Shkrimtarët dhe artistët nën diktatin komunist”, Publikohet raport-informacioni i 17 marsit të vitit 1973...

Tinka Kurti, “Bota” më çoi te Noja, ja pse e pranova rolin e 97...

0
Shqipëria e sotme, por me plagët e komunizmit vjen në filmin “Bota”, një prodhim kinematografik që sjell dhe...

Iku me para borxh në ’90, Ja si ka ndryshuar sot aktorja e njohur,...

0
Në vitet e para të demokracisë pas një karriere që pati në kinematografinë shqiptare ku edhe la gjurmë...
error: INFORMACION I RUAJTUR