Aktore

Home KATEGORI Aktore

“Si doli fjala e fejesës sime me Raimonda Bulkun”

Nga Ani Jaupaj “Epo domosdo, e hodhi letrën jarani edhe iku. Po ‘B’ e...

Kujtime për regjisorin Lec Shllaku, – Nga Xhahid Bushati

Xhahid Bushati Lec Shllaku u nda nga jeta më 04.08.2007. Iku në heshtje, pa fjalime...

Zyliha Miloti, Për të ardh keq që Shkodra ka mbet pa autorë dhe regjisorë...

Publikun shkodran nuk e ndërron me asnjë publik tjetër në botë. Aktorja e madhe e humorit Zyliha Miloti...

Rrëfehet i madhi Reshat Arbana, Jetën dua ta mbyll me nder…

Zëri i tij është si një monument i gjallë kulture. Edhe kur thotë gjënë më të thjeshtë, të...

Tinka Kurti, aktorja që shenjtëroi nënën në artin skenik shqiptar, Nga Albert Vataj

Megjithëse ka lindur në Sarajevë më 17 dhjetor 1932, ajo është shprehur se: “Unë jam aktore e Shkodrës....

“Si ndërhyri Roland Trebicka për fustanin”, Rrëfimi i Eva Alikajt, aktorja e veshur më...

ANI JAUPAJ/ Që ishte viti ’90, kur Eva Alikaj luante Anën te filmi “Jeta në duart e tjetrit”,...

Mehdi Malkaj rrëfehet për herë të parë pas shumë vitesh, Kur isha i vogël,...

Ai është një nga aktorët më të preferuar të të gjitha moshave dhe numëron dhjetëra role nga ata...

FLET MARGARITA XHEPA, ‘Ilia Terpini më shpëtoi nga vdekja’

Nga Ilnisa Agolli/  Të xhiruar ashtu thjeshtë, bardhë e zi, pa teknologjinë e sotme filmat...

Lista e zezë e artistëve që lanë “Tiranën parimore”

 Ishte koha, kur arti bëhej “kolektivisht” dhe vlerësohej në kor… Pas Pleniumit të IV-të të PPSH-së dhe veçanërisht...

Rrëfimi i rrallë i Ilir Bezhanit, për Mërkur Bozgon, në rolin e Jovan Bregut...

Nga Valeria Dedaj Aktori Ilir Bezhanit, i njohur si Sandri te “Pallati 176” rrëfen për...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR