Anisa Markarian

Aktorja Anisa Markarian

0
Anisa Markarian është aktore shqiptare me origjin armene (U lind në Tiranë, më 4 korrik 1962). Me profesion mjeke, por...

Aktorja Pranvera Lumani (Veizi)

0
Pranvera Lumani (Veizi). Aktore. Ka lindur në Berat më 13 maj 1965. Ka mbaruar studimet ne Insitutin e Larte te...

Na ishte një herë Estrada e Tiranës (foto ekskluzive)

0
Me ndarjen nga jeta të aktorit Vegim Xhani, ikën edhe një nga aktorët e shqar të trupës së mirënjohur të...

Shqipëri – 10 nga femrat më të bukura në 100 vite

0
Ato kanë qenë të forta, të afta, të talentuara por në të njëjtën kohë edhe shumë të bukura. Në listën...
Nertila Koka

NERTILA KOKA “DY GEZIME NE NJE DITE” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0
https://youtu.be/Op6u6GQVsvU Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar...
Elida Cangonji

NE KUJTIM TE AKTORES DHE MJEKES ELIDA CANGONJI

0
Elida Cangonji (31 tetor 1953 - 28 nëntor 2016) ishte një psikologe dhe aktore shqiptare. Ishte një nga...

Rikard Ljrarja dhe Tinka Kurti, dy aktorët e jashtëzakonshëm shkodranë

0
Besoj se nuk ka shqiptar që nuk ka parë të paktën një film në të cilin, në rol kryesor a...
Astrit Cerma

ASTRIT ÇERMA – FILMOGRAFIA DHE ROLET E TIJ

0
Astrit Çerma u lind në Elbasan në vitin 1948. Aktor i njohur, një nga figurat më të rëndësishme të "Teatrit Skampa" të Elbasanit. Studioi për...

Kenge Popullore – As E Vogel As E Madhe (Tekst & Video)

0
As e vogel as e madhe, qenke çupe namuzqare, e kur me shkon, me shkon me naze, o moj e vogela moj e vogela...

Ecën si pula pa krye… Shih me sy e plas me zemër…/ 100 “perla”...

0
“Gjuha jonë është e varfër”. Këtë e dëgjojmë dhe e lexojmë shpesh, e “na vret” sytë. E kundërta është e vërtetë. Gjuhën shqipe...
error: INFORMACION I RUAJTUR