Art - Kulture

Home KATEGORI Art - Kulture

‘Krushqi me Jovan Bregun’, Komedia që na bëri të qeshim me lot

E kemi parë me dhjetëra herë, por Pallati 176 duket se asnjëherë nuk e humbet shijen. Përkundrazi; sa...

Fishta më 1913: “Pa pasë studju kurr për politikë, çdo kopuk don me u...

Shkrimi i mëposhtëm është shkruar nga Gjergj Fishta në vitin 1913. Edhe pse kanë kaluar 105 vite, është...

Rikthehet ‘Home Alone’ , filmi më i dashur vjen me një version të ri

“Home Alone (I vetëm në shtëpi)” do të realizohet në një version të ri për gjeneratën e re.

Rambo rikthehet në ekranet e mëdha për të fundit herë

John Rambo kthehet në ekranin e madh, me premierën e “Rambo Last Blood” në fund të shtatorit, seria...

Lushnjë, Memorial për ikonën e skenës shqiptare, Vaçe Zela në “Sheshin e Qytetarëve”

Nga Adela Alla Së shpejti memoriali kushtuar Artistes së Popullit,  Vaçe Zela do të vendoset...

Vjeshta në parakalim, Poezi nga Migjeni

Poezi nga Migjeni Vjeshtë në natyrë dhe vjeshtë nder ftyra t’ona… Afshon...

Kujtimet e Bekim Fehmiut, nga vizita e parĕ në Shqipëri

Nga: Bekim Fehmiu (Pasazhe nga libri me kujtime, “Shkëlqim dhe tmerr”Përktheu: Xhelal Fejza Nga Beogradi...

Rrëfimet e aktores Zamira Kita:, Ju tregoj ëndrrën për Teatrin, xhirimet e filmave dhe...

Nga Vepror Hasani Tashmë aktorja Zamira Kita është e njohur nga të gjithë. Shumëkush e...

Lumturia – Nga Roberto Benigni

Nga Roberto Benigni Lumturia, po lumturia! Me që ra fjala për lumturinë,...

Pandi Raidhi, aktori që i’u dha me mish e me shpirt roleve që e...

Nga Albert Vataj Sepse ai ishte një aktor i lindur. Ai kishte mimikën dhe timbrin...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR