Djemte e Detit

Djemtë e detit – Nji nga grupet e para ROCK ne Shqiperine post komuniste

0
Djemtë e Detit është një nga grupet e rrokut shqiptar krijuar që në vitin 1990, dhe që mbase është ndër të...

Irma Libohova, Cila ishte rivalja ime në komunizëm

0
Këngëtarja Irma Libohova e ftuar në spektaklin “Këndo këngën time” foli për vitet e saj në muzikë.

Zëvendësi – Tregim

0
Gi De Mopasan Zonja Bonderua jeni ju? – Po, zonja...

Ibrahim Madhi, “Paganini” i violinës shqiptare, virtuozi i skenave botërore, njeriu i përkorë

0
Nga Albert Vataj Më 4 shkurt të vitit 2014, është ndarë nga jeta në moshën...
Princesha Fevzia

Fevzia, shqiptarja më e bukur e botës

0
Dinastia e shqiptarëve në Egjipt  ka qenë një nga dinastitë më të shquara të botës moderne. Historinë e kësaj dinastie...

NE KUJTIM TE AKTORIT DHE SKENARISTIT SHKODRAN, LAZER FILIPI

0
Lazër Filipi lindi në Shirq të Shkodrës më 7 shkurt të vitit 1921. Aktivitetin artistik e filloi që kur ishte...

Sot aktori i estradës së Durrësi Muharrem Hoxha, ka datëlindjen, i urojmë plot vite...

0
Muharrem Hoxha është aktor komik shqiptar nga qyteti i Durrësit lindur me 5 Nëntor 1950. Ka punuar për një periudhë...

Asgjë nuk harrohet – Përmbajtja dhe rolet

0
Filmi "Asgjë nuk harrohet" prodhim i vitit 1985. Regjia: Esat Ibro, Skenari: Teodor Laço, Producent: Shqipëria e Re , Muzika: Aleksandër...

Konica, Fishta dhe nusja e Mbretit – Nga Ilir Ikonomi

0
KONICA, FISHTA DHE NUSJA E MBRETIT Faik Konica dhe At Gjergj Fishta, dy miq të...

At Gjergj Fishta, patrioti i madh, penda e artë e kombit shqiptar

0
Nga Ndue Bacaj Pervjetoret e ditlindjeve janë momente perkujtimi ,vlersimi ,nderimi e kujtese ,veçanarisht kur...
error: INFORMACION I RUAJTUR