Humor

Home KATEGORI Humor

ARRATISJA GJATË NJË NDESHJEJE FUTBOLLI, – Ndodhi gazmore, nga Skifter Këlliçi

Në verë të vitit 2002 po udhëtoja me avion nga Bostoni në Tiranë. Për herë të parë që...

Tef Palushi, një profil i pazakontë, për një legjendë të humorit shkodran, Nga Xhahid...

Nga Xhahid Bushati 1.Tefa… Polifotoja e komikëve të qytetit tim është e pafund… Polifoto me emra...

PJETËR GJINI DHE MADHËSHTIA E HUMORIT TË TIJ, Nga Xhahid Bushati

Nga Xhahid Bushati – Momente nga jeta dhe krijimtaria e humoristit virtuoz Pjetër Gjini (18.11.1911...

Vangjeli si djal i ri , ruaj burrin Taneee…

Edhe ferkoi mire, se qekur erdhe ti na mbyti pislliku

Olio dhe Stelio, dhe historia e jetës së tyre

Është padyshim e vështirë të gjesh dikë që nuk ka dëgjuar për personazhet Olio dhe Stelio. Të famshëm...

Bishtin e qenit sado t’a drejtosh, prapë bisht qeni do të mbetet, Batuta nga...

Me siguri gjatë ditës tuaj përdorni herë pas here batuta e shprehje nga filmat e vjetër shqiptarë që...

Norman Wisdom, Pitkini filmat e të cilit ishin thellësia e nevojës sonë për çlirim...

Nga Albert Vataj “Komedia ime është për fëmijë nga mosha tre në 93 vjeç. Njeriu...

‘Krushqi me Jovan Bregun’, Komedia që na bëri të qeshim me lot

E kemi parë me dhjetëra herë, por Pallati 176 duket se asnjëherë nuk e humbet shijen. Përkundrazi; sa...

Një ngjarje e trishtë, 1961 – Tregim satirik nga Skifter Këlliçi

(Në natën e Vitit të Ri 1961) Ishte pasdite e 31 dhjetorit të vitit 1961...

Çudira Shqiptare, “Bërje shurre! “, me kupon

Nga Ilir Kadia Zëri:"Bërje shurre! "Ka hyrë dikush në wc dhe i ka shërbyer vetes...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR