Intervista

Home KATEGORI Intervista

Portreti i saj çerek shekulli në zyrat e OKB-së, Alije Sulo: Si u binda...

Alma Mile/ Kanë kaluar shumë vite që atëherë, një shekull kohë, siç thotë ajo. Por koha ka...

Kujtimet e “Artistit të Popullit”, Reshat Arbana, Udhëtimi i habitshëm i vitit 1982 në...

Prezantimi si përfaqsues të Dhomës së Tregtisë, xhirimet në stacionin e metros, lokalet e natës, mikpritja dhe takimi...

Eva Alikaj: Elsa e Pallatit 176 ishte një rol i lodhshëm për t’u bërë...

Aktorja Eva Alikaj që të gjithë e njohim se Elsa e Pallatit 176,  ishte e ftuar në Zonë...

Mediokriteti në artin shqiptar, i parë si virtyt estetik

Nga: Shpëtim Kelmendi Panoramë e shpejtë mbi realitetin e sotëm të artit shqiptar dhe rishqyrtimi...

Sherif Merdani zbulon sekretet, Pse Pippo Baudo s’pranoi të tregoja historinë e dënimit tim...

UVIL ZAJMI/ Monologu i Alketa Vejsiut në skenën e Aristonit, e përloti kantautorin Sherif Merdani. Ajo tha...

“Kur më vdiq burri, po bëja prova”, Aktorja Drande Xhaj rrëfen momentet e vështira...

Aktorja Drande Xhaj ka rrëfyer momentet më të vështira në skenë. Mëngjesin e sotëm aktorja ishte e ftuar...

Besim Zekthi: “Shqipja më dha krahë”, intervistë me legjendën e valles popullore

Folku shqiptar dhe etnosi, një ndër traditat më të papërsëritshme në historinë e përfaqësimit të identitetit tonë kombëtar...

“Dy kohë”, nderim për të diturin Prof Ahmet Osja

Nga Xhahid Bushati Më trishtoi largimi nga jeta i njeriut të ditur Ahmet Osja. Një...

Dy motrat shqiptare, kapin majat në shekencë, pas Harvardit shkojnë në Oxford

Dy motrat Detina dhe Argita Zalli në vitin 1999 emigruan si shumica e shqiptarëve duke shkuar në Angli.

“Fustani i Nexhmije Pagarushës më frymëzoi për fustanin tim të nusërisë”

Bilbili i muzikës, Nexhmije Pagarusha nuk ka “ngrohur” vetëm shpirtrat e shqiptarëve me zërin e këngët e saj,...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR