Intervista

Home KATEGORI Intervista

Todi Llupi, Malon e martuam, por na martuan dhe neve me të

Nga Albert Z. ZHOLI INTERVISTA/ Flet “Artisti Merituar”, Todi Llupi: Në shtëpi kam ende...

E kujtojmë shpesh si Elsa e Pallatit 176, Eva Alikaj, Ishte shumë e lodhshme...

Ajo ka shumë role në kinematografi dhe në teater, por një nga më të spikaturit është ai i...

Nata e dymbëdhjete e Shekspirit, dhe flokët e regjisorit të madh, Pirro Mani, –...

Nga Vepror Hasani Po bëheshim gati të jepnim provën gjenerale të komedisë “Nata e...

Violeta Manushi, Artistja e Madhe, që ishte dhe mbetet një gur themeli i Teatrit...

Nga Zenepe LUKA Të flasim për karierën brilante të kësaj aktoreje me përmasa të mëdha,...

Mevlud Buci – Dje nxënësi skuqej përpara mësuesit, sot…

Nga Albert Zholi INTERVISTA/ Flet ish-drejtori i 5 shkollave për 46 vjet, Mevlud Buci

Zhaneta, Si e njoha balerinin e futbollit korçar, Maksim Tuxhari – Nga Vepror Hasani

Më mbetën sytë te ai djalë, nis të na tregojë mësuesja e letërsisë, Zhaneta Tuxhari, historinë e njohjes...

Rudolf Stambolla, Në 1956 incizova këngën e parë në radio, pse braktisa festivalet e...

Këngët “Flutur”, “Kur bien gjethet në vjeshtë”, “Këndo kitara ime”, “Dashuria e parë”, mes tyre dhe duete të...

Mihallaq Andrea, Orfeu i këngës korçare – Nga Vepror Hasani

Mihallaq Andrea Orfeu i kenges korçare - Nga Vepror HasaniKantautori qe nisi te kompozoje kur ishte 14 vjec

Bujar Kapexhiu, Pas mbledhjes në Estradë, bëra punë krahu te Josif Pashko

Nga Rezarta Delisula Ai është një figurë multidimensionale. Regjisor, skenarist, karikaturist, konferencier… e që sot...

Todo Vaso, 20 vjet pas prishjes me Jugosllavët, dueli ndërmjet dy kombëtareve, – Nga...

“Kishte ardhur çasti të niseshim, na tregon Mjeshtri i merituar Theodhor Vaso, i dekoruar me Medaljen e Artë...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR