Intervista

Home KATEGORI Intervista

Dhimitër Orgocka: Po ta kisha bashkëshorten, jetën do ta kisha më të lehtë

I ftuar këtë pasdite në programin “Rudina”, ishte aktori dhe regjisori i njohur, Dhimitër Orgocka.

“Nuk vjen më këngëtare si Pagarusha”, Hysni Zela: Ju tregoj raportin mes Vaçes dhe...

Anila Dedaj/ “Kur Nexhmije Pagarusha ngjitej në skenë, e gjithë vëmendja e publikut ishte tek ajo. Kishte një prezencë...
Luftar Paja

Rrëfim i Luftar Pajës: Ditët e mia si “emigrant” në Greqi…

Nga Albert Z. Zholi … Shkoja shpesh tek kafe “Myzeqari”, një kafe në Athinë që sigurisht ia kam pagëzuar unë emrin...

Komercializmi po cënon shenjtërinë e muzikës – Luan Zhegu

INTERVISTA/ Flet “Mjeshtri i Madh” i muzikës Luan Zhegu: Konkurrenca është gjëja më e mirë, rritja e numrit...

“Zonjusha Gajtani”, Marjeta Llarja, E njoha Shpresën në moshën më të bukur, nëse do...

“Zonjusha Gajtani” te “Vajzat me kordele të kuqe”, me regji të Gëzim Erebarës, ishte padyshim një nga rolet...

Rrëfimi i profesorit anglez, U rrita në Shqipërinë komuniste, ku votimi ishte një ritual...

Nga Lea Ypi, profesor në Universitetin e Londrës Unë nuk kam votuar kurrë në zgjedhje....

“NË ÇDO STINË”, Markarian: pse s’u puthëm në film

Aktorja e njohur dhe e dashur për publikun shqiptar edhe si shkrimtare, ka spikatur me rolet në kinema....

Jo vetëm për mua, por edhe për të gjithë shqiptarët, besa është vlera më...

Nga Lisa Dudumi Bekim Fehmiu . Bekim Fehmiu, një ndër aktorët më...

Bukuritë shqiptare, në syrin e Fation Plakut

Fation Plaku është një fotograf dhe alpinist i njohur në Shqipëri. Pasionin për të eksploruar vendet turistike...

Incidenti i Korfuzit dhe akuzat e anglezëve në Hagë

Dosier/Flet ish-oficeri madhor i Flotës Detare, Myfit Qorduka: Albert Z ZHOLI Akuzat...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR