Muzike

Home KATEGORI Muzike
video

GRUPI LIRA I KORÇES “SHQIPERI ATDHE I DASHUR” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

https://youtu.be/AmI3ozQm-g0 GRUPI LIRA I KORÇES “SHQIPERI ATDHE I DASHUR” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE
video

KOLONA ZANORE E FILMIT “DUKE KERKUAR 5 ORESHIN” – NE FIZARMONIKE, A.LALO

https://youtu.be/xwCDulxMwjM KOLONA ZANORE E FILMIT “DUKE KERKUAR 5 ORESHIN” – NE FIZARMONIKE, A.LALO
Luan Zhegu

Luan Zhegu “NE MOSHEN E RINISE”

Ti çdo çast Thua se me do (2x) Bej te them një fjale Jo se s´të besoj (2x) Por dashuria e vërtetë I dashur njihet Veç...
Vace Zela

VAÇE ZELA “LULEKUQJA”

Ne ket` toke ku rritej druri i varferise mbolle ti kopshtar lulkuqen e vegjelise nxinte pylli i mjerimit n'ato dite pa drit ja...
Frances Radi

NE KUJTIM TE KANTAUTORIT FRANÇESK RADI

Françesk Radi (1950-2017) Françesk Radi kreu Liceun Artistik dhe më pas Akademinë e Arteve, në Tiranë. Për një periudhë të gjatë kohe...
LILJANA KONDAKÇIvideo

LILJANA KONDAKÇI – NGA FILMI “KUR HIQEN MASKAT”

Liljana Kondakçi eshte nje nga kengetaret me te njohura ne muziken e lehte shqiptare,ka filluar karrjeren e saje ne moshe...
Tonin Tershanavideo

TONIN TERSHANA ” KENGA E POETIT” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

https://youtu.be/fqD0iJ97FAI Isha i parritur, di c'kerkoja nje deshire e zjarrte, me trazonte donte zemra ime, te kendonte per ju o njerezit e mi... Tonin Tershana...
Nertila Kokavideo

NERTILA KOKA “DY GEZIME NE NJE DITE” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

https://youtu.be/Op6u6GQVsvU Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar...
video

A e dini kush e ka shkruar tekstin e këngës së famshme “Baresha” (VIDEO)

Kënga e famshme “Baresha” vulë e përhershme e Bilbilit të Kosovës, Nexhmije Pagarusha është këngë perlë shqiptare që po i...
Parashqevi Simaku

PARASHQEVI SIMAKU “SONATE PER VETEN”

Parashqevi Simaku është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo lindi në Kavajë më 1 shtator 1966. Dhe më pas u shpërngul në Durrës. Ajo që e vogël filloi...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR