Muzike

Home KATEGORI Muzike

Vera Kokosevic, këngëtarja serbe, e cila këndoi shqip në Radio Beograd

Vera Kokošević-Filipović, një grua e veçantë e karizmatike serbe, dikur këndonte në Radio Begrad këngë shqipe.

Vace Zela – Lemza

O ra zilja më zuri frika profesori hyri në mësim dhe ne vend si sme ra pika Kur ai thirri emrin...

Aleksandër Gjoka – Kuturu

Eci rrugëve kot, kuturù,dhe s'di ku shkoj...Xurxull jam prapë unë... se ajo,një bohem nuk e do.

Elsa Lila – Pyes Lotin

Të flisja gjuhët e gjithë botëse të mos ndjeja dashurinëdo isha si një gur i heshturkëmbanë harruar në...

Parashqevi Simaku – Një mëngjes

Një nga këngët që fitoi çmimin e tretë në festivalin e 25 të këngës në RTSH Muzika: Spartak...

Francesk Radi – Biçikleta

Oh sa prita une tek urapor jo sndale ti asnjeheresi stu prish kjo bicikletaqe te ecje ti vec...

Anita Bitri – E vogla mes shoqesh

Teksti Gjoke Beci Muzika David Tukiqi Kenduar ne festivalin e 26, ka marre çmim te trete.

ZERA TE ARTE – ADRIANA CEKO!, KENGETARJA ME SIMPATIKE E KOHES.

"Gjethet pikonin, mbrëmja e kaltër ish.Era, era e vjeshtës më zgjon kujtimin e dashurisë.Fjalën të dua zemra ma...

Ajo kishte lindur në një familje ku kënga ishte ulur këmbëkryq në shpirtrat e...

Vaçe Zela, artistja e popullit dhe këngëtare me famë të madhe gjatë periudhës së diktaturës komuniste, u zbulua...

Gaqo Çako, kolonë e panteonit të muzikës shqiptare

Gaqo Çako ka lindur më 24 janar 1935 dhe vdiq më 1 gusht 2018, ishte një këngëtar shqiptar.

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR