Muzike

Home KATEGORI Muzike
Nertila Kokavideo

NERTILA KOKA “DY GEZIME NE NJE DITE” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

https://youtu.be/Op6u6GQVsvU Nertila Koka është një këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Ajo ka luajtur dhe në disa filma me role të dyta. Ka interpretuar...
video

Kenge Popullore – As E Vogel As E Madhe (Tekst & Video)

As e vogel as e madhe, qenke çupe namuzqare, e kur me shkon, me shkon me naze, o moj e vogela moj e vogela...
Ema Qazimi

Kengetarja Ema Qazimi

Ema Qazimi është këngëtare shqiptare nga Shqipëria. Është e bija e Pirros dhe Refijes, e lindur në Tiranë, më 18 nëntor1954. E...

Vaçe Zela, “Zëri i Artë i Shqipërisë”

“Zëri i Artë i Shqipërisë”, “Ikona e Shenjtë e Këngës Shqiptare”, “Mbretëresha e Këngës Shqiptare”, “Ylli Polar që vërtitet i...

“Moj e bukura More”, kënga magjike pas së cilës fshihet një histori e trishtë

Të gjithë e kemi dëgjuar këngën “Moj e bukura More”, një ndër lirikat më të bukura të shkruara ndonjëherë për...
video

Hodha një lule në ferrë – Teksti & Video

Hodha një lule në ferrë jasaman moj lule e verdhë Hodha një lule në ferrë jasaman moj lule e verdhë Hodha pak moj mbuloi...
Lindita Theodhori

Lindita Theodhori, “Mjeshtre e Madhe e Skenës” “Artiste e Merituar” një jetë të tërë...

Një jetë të tërë në skenë, mes këngës dhe aktrimit, ajo mbetet ndër këngëtaret më të mira në...

Agim Krajka për Parashqevi Simakun: Deri tani nuk i ka ardhur një zë i...

Është e thjeshtë ta kuptosh sa e ka peng Parashqevinë: “E mori në qafë Hollivudi,” thotë ai plot me keqardhje. Kompozitori...
video

“Për një çast më ndali zemra”, e vjetër 16-të vite (VIDEO)

Ndoshta një prej këngëve më të mira shqipe që flet për dashurinë, “Për një cast më ndali zemra” është krijim...

Serenata korçare, himni nostalgjik i dashurisë

VANGJUSH ZIKO SJELL NË NJË LIBËR HISTORINË 150-VJEÇARE TË SERENATAVE KORÇARE/ HISTORIA E KËNGËVE QË E KTHYEN KORÇËN NË QYTETIN...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR