Muzike

Home KATEGORI Muzike
video

Inva Mula risjellë këngën e gjyshes, këndon edhe vajza e saj Nina dhe këngëtarja...

Këngët e kënduara dikur si të vegjël, rikthyen artistët e mëdhenj të skenës në një mbrëmje të paharrueshme në sallën...

LULEBORE, INVA MULA

Tuj shetitur n'mal e n'koder,tuj prek lulet t'gjith me dore,vec n'nji kopsht ma t'bukurin n'Shkoder,ty te gjeta lulebore.

Si e vlerësuan njëra-tjetrën Nexhmije Pagarusha dhe Vaçe Zela (Video)

Nuk mund të dalin asnjëherë në peshore, sepse të dyja janë figura që kanë hyrë në historinë e kulturës dhe...
video

“Bukuroshja e Lalës” me çifteli në mes të Parisit (VIDEO)

Olti Vata është pjesë e një shoqate muzikore të Francës, ku edhe shkëmbejnë kulturat e ndryshme ndërkombëtare, shkruan KultPlus. Dhe pikërisht...
Tefta Tashko Koço

ÇELNI JU MOJ LULE – Kenge regjistruar nga Tefta Tashko-Koço në vitin 1937

Regjistruar nga Tefta Tashko-Koço në vitin 1937. I Çelni ju moj lule çelni Çelni,hapni ca burbuqe Ca jeshile,ca të kuqe Ah!dynjan'(o) ç'e zbukuroni II Vall Pashkë,Bajram,a ç'është...

Ema Qazimi – Nën Yje E Prisnim Vitin E Ri

Ish' natë dimri, kishim urri nën yje e prisnim vitin e ri një grusht gështenjash dhe pakëz zjarr malet me borë dhe shokët...

Këndo Moj Qyqe – Parashqevi Simaku

Kno mi qyqe-eSe po vjen behari-iQi ra zjarri-iQu dogj sta-ijani Unë po qaj për gocën...
Lola Gjoka

Pianistja e talentuar Lola Gjoka (1910-1985)

lindi në Sevastopol të Rusisë, më 22 maj të vitit 1910 në një familje emigrantësh shqiptarë, me origjinë nga Bulgareci...
video

Disa nga këngët më të dashura për shqiptarët gjatë viteve ’80-‘90

Parashqevi Simaku - Ne Moshen E Rinise Ti ç'do çast thua se me do po te them një fjale jo se s'të...
video

Anita Bitri & Gjergj Leka – Era Percjell Fjalen Te Dua

I thash une sonte henes ndrico ndrico i thash une detit sonte vallzo vallzo Dhe i thash une dashurise me...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR