Muzike

Home KATEGORI Muzike

Liljana Kondakçi – Jam nga gjithë Shqipëria

kush me pyet mua nga je o vajzeun te pergjigjem jo shpejt nuk divlora qyteti ku un...

Si e krijoi në Pashaliman Luan Zhegu, këngën “Vajza dhe deti”

Gëzim Llojdia Këngët kanë lindur nga dashuria apo nga ndenja. Muzika është arti shprehjes së ndjenjave dhe...

Anita Bitri – Për Sytë e Tu

E vetme pa ty jam sot,Fotografinё tёnde mbaj nё dorё,I qeshur nga larg mё vёshtron,Njё botё mё parё...

Këngëtarja e talentuar, e viteve 80-90, Morena Reka

Morena Reka Ahmetaj (lindur Morena Reka më 20 Nëntor 1970 në Durrës, Shqipëri) është një këngëtare shqiptare. Njihet gjërësisht...

Parashqevi Simaku, C’lumturi Na Dha Kjo Jete

Të dashuroj,e sa pranë unë ty të ndjej  kur të shikoj, veten time, tek ty...

Amaneti i Gaqo Çakos:, Më përcillni, me “Rrugët e Atdheut më Thërrasin”

Limos Dizdari: Njerëz të mëdhenj si Gaqoja nuk shuhen, zëri i tij mbetet. Në bibliotekën time kam 3...

Parashqevi Simaku, Më The Të Dua, N’atë gusht e n’atë prush

Më the të dua por nuk mu besuaMos folen zogjtë apo pemëtMos ishte zhurma e erës

U nis nga Kuçova si Princ i këngës, për t’u bërë në Tiranë Mbreti...

Gaqo Çako, Artist i Popullit, Mbreti i Operas Shqiptare. Gaqo Çako bënte krenar ç’do shqiptar, këngët e Tij...

Redina Tili – 5 Fustanet

Pesë fustane kam sot unë për mbrëmje një dua të zgjedh e qe më shkon  Dhe të gjithë...

Artur Dhamo – Si Ma More Zemrën

I shkela i shkela rruget ku kishe ecur ti I preka te tera te gjitha ckishe hedhur ti 

MOS HUMBISNI

SPONSORED

error: INFORMACION I RUAJTUR