Muzike

Home KATEGORI Muzike

PJETER DUNGU, ISHTE I PARI QE IA VESHI KENGËS SHQIPTARE, NOTAT

ISHTE I PARI QE IA VESHI KENGËS SHQIPTARE - NOTAT Kënga popullore shqiptare, me shekuj...

Dhjetori i vitit 1962 do të shënonte një ngjarje të madhe, jo vetëm për...

Dhjetori i vitit 1962 do të shënonte një ngjarje të madhe jo vetëm për Radio Tiranën, por në...

RUDOLF STAMBOLLA, MUZIKËN E LEHTË E BËRI TË PESHOJË

Ajo qe ne sot e quajmë herë muzikë të lehtë e herë muzikë zbavitëse ose argëtuese, nisi në...

Dhurata jonë e fundvitit për një familje, Aurela Hoxha jep ndihmën e saj, për...

Në një mënyrë apo në një tjetër shumë personazhe publike kanë dhënë ndihmën e tyre për personat e...

Enver Mara, kompozitori i këngës, Të falem i bukuri Durrës

Nga Gëzim Kabashi Durrës 15 prill 2014 - Durrësi është një qytet që identifikohet lehtë, jo vetëm nga...

Bleona Qereti, kujton ditën kur fitoi konkursin për në festivalin e dhjetorit ’94

Këngëtarja, Bleona Qereti se fundmi ka kujtuar 25 nëntorin 1994, ditën kur fitoi konkursin për të marrë pjesë...

Flet Ylli Baka, Kënga Mirëmëngjes nëna ime më ka mbushur sytë me lot, Vlerat...

Nga Albert Zholi Intervista/ Flet këngëtari I mirënjohur Ylli Baka: Kënga “Mirëmëngjes nëna ime” po...

Rudolf Stambolla – Përsëri Ke Me u Afru

Rudolf Stambolla. Per zërin më melodioz të njërit prej pionierve të muzikës së lehtë Shqiptare të fund viteve...

Vaçe Zela – Me Lule Të Bukura

ME LULE T'BUKURA DUA ME DHURUEVASH NJE KUNORE, VASH NJE KUNOREPOR MA PAR TI KANGES ME JA FILLUEME...

Kur Hysni Zela i këndonte Ibrahim Rugovës, Rugova, burrë i mençur edhe trim

Bashkëpunimi ndërmjet Vjollca Buqaj dhe Hysni Zela të cilët i kanë kushtuar këngë presidentit historik Ibrahim Rugova.

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR