Muzike

Home KATEGORI Muzike

Fitnete Rexha, si kënga e saj i shpëtoi realizmit socialist

Fitnete Rexha, “Artiste e Merituar” tiranase e lindur më 3 prill të vitit 1933 Një ndër këngëtaret më të shquara të...
video

Hafsa Zyberi, kënga dhe emocioni që s’arriti t’ja fshijë dot askush

Një nga këngëtaret e Shqipërisë së mesme, emocionet e së cilës nuk i sjell dhe përcjell asnjë tjetër. Hafsa Zyberi e...

Kush ishin vajzat e guximshme të Rock&Rollit në Shqipërinë e ’70-s? – Nga UVIL...

Kompleksi “Pranverë 72”, Viola Duka e Klaudia Shllaku, Çesk Marashi, Albert Naraçi, Nikolin Kurti Mjaftonte një bateri, dy kitara dhe shumë...
video

Fitnete Tuda & Vlera Kastrati – Shi bie ne Tirane

Shi bie ne Tirane nga malli yne edhe qielli qan je i dehur nga pija apo nga dashuria ti ec......
video

Ermira Babaliu & Ardit Gjebrea – Malli Per Nenen

Te kaltra agimet purpur jane mbremjet dhe jeta ben mall dhe gjoksin zgjeron Kalojne mes zemres gezime dhe dhimbje e...
video

Ne çdo stine (kolona zanore)

Filmi "Në çdo stinë" është prodhuar nga Kinostudio "Shqipëria e Re" në vitin 1980. Regjia: Viktor Gjika, Skenari: Bashkim Hoxha,...
video

Kolona zanore e filmit “Duaje emrin tend”

Tre studentë të Inxhinjerisë së minjerave caktohen të bëjnë praktikën në ndërmarjen e përpunimit të kromit. Jona e cila gjendet...
video

Françesk Radi – Humba Pranveren

I vetem jam nga nena larg Bregun shikoj, po kthehem prape Kjo zemra ime sa s'u ça, sot e kuptoj, Fshiva lotet dhe mora...
video

Disa nga këngët më të dashura për shqiptarët gjatë viteve ’80-‘90

Parashqevi Simaku - Ne Moshen E Rinise Ti ç'do çast thua se me do po te them një fjale jo se s'të...

Irini Qiriako: Jam e dashuruar pas këngës, e cila është jeta ime

E madhja Irini Qirjako që mbetet e freskët dhe e bukur gjithmonë, por dhe shumë e dashur për publikun, ka...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR