Muzike

Home KATEGORI Muzike
video

Simon Gjoni, kompozitori i talentuar dhe krijuesi i këngës “LULE BORE “

Simon Gjoni (Gjonaj) kompozitor, u lind në qytetin e Shkodrës më 28 tetor 1925. Vdiq më 31 tetor 1991. Talenti...
video

Vace Zela – Për Ty Atdhe

Per ty Atdhe me te bukuren kenge me fuqine e kesaj zemre do te kendoj per keto male per keto fusha te gjana per kete...
video

Eli Fara – Kur Nata Korcen E Mbulon

Kur nata KORCEN e mbulon dhe kafenete mbushen plot atje qan zemra ime dhe vajton dhe raki kerkon Do te vij do te vij...

LUAN BOROVA, MJESHTRI I MUZIKËS QYTETARE SHKODRANE

Kohët kanë sjellë dhe do të sjellin artistë të cilët bëhen udhërrëfyes në proçesin e zhvillimit të artit. Luani ishte...

Ema Qazimi dhe kënga

Ishte në klasë të pestë. Atë ditë kishte ditëlindjen, pra ishte një ditë e veçantë për të. Mësuesi kujdestar, i...

Alida Hisku: Në kulmin e asaj që doja të jepja në skenë, mua mu...

Këngëtarja Alida Hisku ka marrë ndër vite vlerësimin e publikut për këngët e saj. Një karrierë që nisi në fëmijëri...
video

Kozma Dushi – Kënga e zemrës (1983)

Këngë nga festivali 22 i këngës në RTSH Muzika: Agim Prodani Teksti: Betim Muco, Dhjetor 1983 Përpara meje jeta pafund Hapet e...
video

Anita Bitri – Askush S’do Ta Besoje (1990)

Fitoi çmimin e parë në festivalin e 29 të këngës në RTSH Muzika: Flamur Shehu Teksti: Jorgo Papingji, Dhjetor 1990 Dashurine...
video

Adriano Celentano – IL tempo Se Ne Va

Io non so parlar d'amore l'emozione non ha voce E mi manca un po il respiro se ci sei c'è troppa luce La mia...
video

Vace Zela – Esperanca

Esperanza, hay esperanza Oye este tango se suele bailar Esperanza, hay esperanza Este tango se baila sin cesar Te conocí y te enamoré y me...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR