Nga Ksamili në Korfuz, mbi 12 orë not, çfarë ndodhi në gushtin e vitit...

0
Zamira dhe Isabela Islami janë sot dy qytetare amerikane, pavarësisht se për të arritur këtë nuk kanë pritur...

Kur u nda nga jeta Enveri, u lye me buzëkuq dhe bënte xhiro, ...

0
Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur të professor, Fejzi Dikës, poetit dhe përkthyesit të famshëm...

Historia e yllit të volejbollit shqiptar, Asllan Rusi si u mbyll në psikiatri, vetëm...

0
Asllan Rusi, ish- volejbollisti më i mirë i ekipit të Dinamos në vitet ’70, është shenjëstruar, goditur dhe...

Tartari:, Anët e panjohura të Silva Turdiut

0
Ish-trajneri i famshëm i Dinamos, Kreshnik Tartari, në një rrëfim ekskluziv e tronditës për “Albania”-n, zbulon detaje nga...

Aleksandër Kondo – Fieraku Që U Kthye Në Legjendë

0
Aleksandri lindi ne Fier me 22 Prill 1960. Ne moshen 7 vjecare filloi shkollen ne klasen e...

Gruaja më e bukur në botë, princesha egjiptiane me origjinë nga Korça

0
HISTORIA/ Jeta e princeshës Fevzia, vajzës së madhe të Mbretit Fuat të Egjiptit Agim Bacelli

Historia e “Cenit të Shijakut”, mjekut shqiptar që shëroi mbi 700.000 pacientë, dhe u...

0
Të gjithë shqiptarët i kanë njohur ose kanë dëgjuar për dy mjekët e famshëm popullorë, Cenin e Shijakut...

Kur gazetari anglez pyeste Fishtën për shqiptarët, dhe përgjigjia brilante e tij

0
Nga Kreshnik Osmani Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin 1934, një gazetar anglez i...

Silva Turdiu, rënia dhe shkëlqimi i një femre

0
Albert Gjoka  Rënia dhe shkëlqimi i Silva Turdiut. Mbase ky mund të ishte një ndër...

Enver Mara, kompozitori i këngës, Të falem i bukuri Durrës

0
Nga Gëzim Kabashi Durrës 15 prill 2014 - Durrësi është një qytet që identifikohet lehtë, jo vetëm nga...
error: INFORMACION I RUAJTUR