Konica, Fishta dhe nusja e Mbretit – Nga Ilir Ikonomi

0
KONICA, FISHTA DHE NUSJA E MBRETIT Faik Konica dhe At Gjergj Fishta, dy miq të...

Fletë Rrufe – Tregim nga Ilir Kadia

0
Fletë Rrufe! Do kem qënë në klasë të tretë fillore kur ju qepa gjithë kërshëri...

Kur Lord Byron i shkruante nga Shqipëria nënës së tij Catherine Gordon Byron

0
Në motin 1800 vjershëtori ingliz, Byroni shëtite Sinisin’ e Ballkanit nga e cila dërgonte letra t’interesaçme shtëpisë dhe...

Sa krenar u ndjeva në shtëpinë e Fan Nolit – Nga Kujtimet e Van...

0
Nga: Van Christo Kur qeshë fëmijë, jetoja në Roxbury dhe kujtimet e të dielave në...

26 Janar, 3 vite pa aktorin e estradës Vegim Xhani, e kujtojmë me respekt

0
Faqja Na Ishte Dikur kujton sot një nga të talentuarit e humorit dhe estradës së Tiranës me rastin...

Është fati im më ra nga qielli, pesë batutat e paharrueshme të Xhevdet Ferrit

0
kja para kohe nga jeta e aktorit të shumë roleve në kinematografinë shqiptare, Xhevdet Ferri, ka lënë një...

Vitore Sallaku: Ju rrëfej jetën me Skënderin, si artist dhe bashkëshort

0
Nga Valeria Dedaj “Kujtimet që koha i ruan, as mosha nuk mund që t’i mjegullojë”....

Susan Logoreci, artistja Shqiptare që zbukuron Kaliforninë

0
Nese udhetoni per ne Kalifoni, stacioni i pare apo porta ne te cilen do te zbrisni eshte aeroporti...

Për fat të keq, njerëzit ta dinë vlerën e vërtetë vetëm pasi ke ikur...

0
Disa thënie të veçanta nga Marilyn Monroe… “Për fat të keq, njerëzit ta dinë vlerën...

Më dhemb shumë kur i shoh duart e shtrira që lypin lëmoshë – Rexhep...

0
Intelektuali i madh shqiptar Rexhep Qosja, në librin e tij “Vdekja më prej syve të tillë” ka shtjelluar...
error: INFORMACION I RUAJTUR