KATEGORI

Home KATEGORI
video

BATUTA NGA FILMI NJERIU ME TOP (VIDEO)

Aktorë kryesorë Timo Flloko Elida Cangonji Stavri shkurti Drita Pelingu Aktorët tjerë Zef Bushati Kadri Roshi Thimi Filipi Birçe Hasko Njeriu me top është një prodhim i kinostudiosShqipëria e Re...
video

Lulekuqet mbi mure – Recitimi i Timo Fllokos “Anes Lumenjve” nga Fan Noli (VIDEO)

Arratisur, syrgjynosur, Rraskapitur dhe katosur Po vajtonj pa funt, pa shpresë, Anës Elbë-s, anës Spree-së. Ku e lam' e ku na mbeti, Vaj-vatani e mjer...
video

Këmishët me dyllë – Përmbajtja dhe rolet

Filmi Këmishat me dyllë prodhim i vitit 1987. Regjia: Besim Kurti, Skenari: Gaqo Bushaka, Producent: Shqipëria e Re , Muzika:...

Aktori Ahmet Pasha – Artist i Merituar

Ahmet Pasha lindi më 7 shkurt të vitit 1948 në Kukës, është aktor i njohur shqiptar. Diplomohet në 1970 dhe emërohet...
video

Bashkim Alibali – Miresevjen Pranevere

Femij idashuruar isha un'me boren. çdo flok i saj me ulej flutur o ne dore. Pastaj i lumtur un vrapoja me shoket...
video

‘Vajze moj, lule moj’ – Tonin Tërshana

Kënga “Vajze moj, lule moj”, muzikën e të cilës e ka bërë Luan Zhegu, tekstin Adelina Balashi, kënduar nga Tonin...
video

Anita Bitri dhe kënga fituese e vitit 1990 në RTSH, “Askush s’do ta besojë”

Në Festivalin e 29-të te Këngës në RTSH, në dhjetor të vitit 1990, Anita Bitri vlerësohet me çmimin e parë,...
video

Luan Zhegu – Kompozitori dhe femijët

Lodrojnë fëmijët përbri në dhomën tjetër Të shkruaj për ta,dëshirë unë kam Ashtu i shkujdesur seç mora një letër Hoqa pesë vija si...
video

ERMIRA BABALIU – LULET E MAJIT

Nje dite te bukur maji une ty te takova tek po rrije futur nen nje lule lulet e majit per...

DEDIKUAR TË PËRMALLUARVE DHE TË DASHURUARVE

1. Ndoshta largimi është i dhembshëm, mirëpo është më i mirë sesa afërsia pa respekt! 2. Kur e donë një njeri,...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR