fbpx

KATEGORI

Home KATEGORI

“Teatri Kombëtar i kërcënuar”, shkrimi i revistës së Strasburgut

Fatmira Nikolli – Teatri Kombëtar i kërcënuar. Ky është mestitulli i një shkrimi që një revistë e botuar në...

Tenori shqiptar këndon këngë popullore midis Moskës

Tenori i njohur shqiptar, Ramë Lahaj, ka publikuar video nga Moska teksa këndon një këngë popullore shqiptare.

Ju kujtohet AYRTON SENNA i Formula 1

1 maj 1994 - Formula 1 shenon nje nga ngjarjet me tragjike te historise se saj, pas se...

EMIGRIMIT : GJAKUT QË KA IKUR, E PO IKËN, E QË NUK VJEN MË…

«Thesari m’i çëmuar i një shteti nuk përbëhet prej pasuris së tokës e së nëntokës së tij dhe...

“Me libër shpije”

Shprehja e njohur "me libër shpije" ka prejardhjen e vet nga Libri i Shtëpisë, një mjet kontrolli i...

Na ishte dikur… Estrada e Shkodrës

Duket sikur “Estrada e Shkodrës” ka marrë jetë nga vitet 1950 dhe sidomos në vitin 1954 me tashmë...

Aktori dhe regjisori i talentuar Gjergji Lala “Mihal Gramenoja” i Myzeqesë

Aktori dhe regjisori i talentuar lushnjar Gjergji Lala rrjedh nga një familje me rrënjë të hershme në histori....

Bruno Shllaku: “Të korrat e gjelbërta”, dedikim për intelektualët e persekutuar

Shfaqja “Të korrat e gjelbërta” vjen nga Bruno Shllaku në skenën e Teatrit Metropol në Tiranë. Shllaku këtë...

Aktorja e njohur Margarita Xhepa kujton tre rolet që i besoi regjisorja Andri

Kur interpretoja Mashenkën ruse “Aktorja Margarita Xhepa na dha një figurë të re (dhe sa...
video

Këngëtarja Spanja Pipa mban ndezur zjarrin e këngëve korçare të dashurisë

Prej 50 vitesh zëri melodioz i Spanja Pipës ka kënduar këngët urbane korçare me një pasion të pashuar....

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR