Sport

Home KATEGORI Sport
video

Ndeshja e parë eliminatore e Shqipërisë për Botërorin (Video)

Sfida e parë zyrtare ndërkombëtare për Kombëtaren shqiptare në eliminatoret e një Botërori u zhvillua më 24 maj të vitit...

Miqësorja e rrallë, kur Vllaznia fitonte ndaj Algjerisë më 1976-n…

Në prag të miqësores me Norvegjinë apo kur sheh që sot luhen kaq shumë miqësore luksi, po tregojmë një nga...

Suad Durraj, futbollisti i Vllaznisë që humbi jetën në fushë

Dy herë Vllaznia ka rënë nga kategoria, ka patur edhe raste humbjesh fatale që kanë shokuar tifozët shkodranë, por momenti...

Viti 1979, Celtic kërkoi bluzën e Sefedin Brahos për muze

Për brezin e ri mund të jetë një emër me të vërtetë i panjohur, sepse ne jemi nga ata që...

Ramazan Rragami, legjenda shkodrane që ndryshoi rregullin e UEFA-s

Shqipëria e futbollit nuk është ka lënë shenjë shumë në vitet 70’, por një detaj që ndodhi në Shkodër, në...
video

Viti 1967, kronika humoristike pas skualifikimit të Gjermanisë në Tiranë (Video)

Nga Armand PLAKA Ndërsa gërmoja nëpër video-arkivat gjermane për tematika historike që lidhen me Shqipërinë, fare rastësisht hasa te kjo kronikë...

Futbolli në zi, ndahet nga jeta ish-portieri i Dinamos, Ilir Luarasi

Futbolli shqiptar në zi. Ish-portieri i Dinamos, Ilir Luarasi, është ndarë nga jeta në Francë, aty ku jetonte prej disa...

KORCARI DHORI GRINJOTI APO…..Boksieri shqiptar, që u arratis të ndeshej me Mohamed Aliun

Edhe pse ka kaptuar  vitet, me kokën e rruar ala “Koxhak” dhe mustaqet si të Shon Konerit, korçari Dhori Gërnjoti...

Arratisja e futbollistëve dhe masat e regjimit komunist

Nga Dashnor Kaloçi. Pjesëmarrja e ekipit tonë kombëtar të futbollit në finalet e Evropianit “Francë 2016”, pa dyshim që është një nga...

“Euro 1964” / Greqia refuzoi nga “ligji i luftës”, u kualifikua Shqipëria

Ashtu si në Kampionatin Europian të vitit 1960, kur diktatori spanjoll Franko nuk pranoi që Bashkimi Sovjetik të luante në...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR