Sport

Home KATEGORI Sport

Sabah Bizi, Miqësia ime me Beckenbauer

Sabah Bizi dhe Panajot Pano janë padyshim dy lojtarët më të mirë të historisë së futbollit shqiptar. Dy...

Ela Tase, simboli i volejbollit të femrave shqiptare

Ela Tase ka lindur më 11 gusht 1958 në Tiranë. Ajo ishte një vajzë e hedhur, plot gjallëri...

Pavlina Evro, një nga ikonat e sportit Shqiptar

Pavlina Evro u lind më 22 janar, 1965 është një atlete shqiptare e distancave të mesme e të...

Lutuni për Shqipërinë, Gjest fantastik nga klubi kroat, dhuron të ardhurat e biletave për...

Klubi kroat i Dinamos së Zagrebit ka vendosur të dhurojë të ardhurat e grumbulluara nga ndeshja e djeshme...

Dinamo emri emblemë që nuk ekziston më

Volejbolli për herë të parë në vendin tonë është luajtur në vitet 1921-1925, fillimisht në disa shkolla të...

Todo Vaso, 20 vjet pas prishjes me Jugosllavët, dueli ndërmjet dy kombëtareve, – Nga...

“Kishte ardhur çasti të niseshim, na tregon Mjeshtri i merituar Theodhor Vaso, i dekoruar me Medaljen e Artë...

Ajet Toska, porosia e sigurimit kur takova Enverin

Ekskluzive / Dëshmia e rrallë e 59-vjeçarit Ajet Toska, kampionit të madh në hedhjen e çekiçit në vitet...

Ndeshja më e bukur e kombëtares, Shqipëri-RFGJ 0-0, 1967

Nga Albert Zholi Intervista ime/ Flet Ismet Bellova: Ekipi gjerman në atë kohë ka sjellë...

Liri Beqja e ka treguar ne Poligon Mjeshtrinë e Saj

Nga Klodeta Gjini - Ish-rekordmene e viteve '80-'90 me 17 Nëntorin Kush është Lirija kjo...

Eros Grezda dhuron 10 mijë Paund për të prekurit nga tërmeti

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” vijon misionin, në ekranin e News24, për mbledhjen e sa më shumë fondeve, që...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR