Sport

Home KATEGORI Sport

Fotot e peshëngritësit Aleksandër Kondo që nuk ishin parë

“Aleksandër Kondo, fati i trishtë i një ëndrre” ishte emisioni që u transmetua dje në mbrëmje në kanalin RTSH 1....

Ramazan Rragami, legjenda shkodrane që ndryshoi rregullin e UEFA-s

Shqipëria e futbollit nuk është ka lënë shenjë shumë në vitet 70’, por një detaj që ndodhi në Shkodër, në...
Panajot Pano

Panajot Pano, legjenda e futbollit shqiptar

Panajot Pano (lindi me 7 Mars, 1939 në Durrës — vdiq me 19 Janar, 2010 në Jacksonville, Florida, ShBA) ishte...
video

Ndeshja e parë eliminatore e Shqipërisë për Botërorin (Video)

Sfida e parë zyrtare ndërkombëtare për Kombëtaren shqiptare në eliminatoret e një Botërori u zhvillua më 24 maj të vitit...

Agim Krajka për Parashqevi Simakun: Deri tani nuk i ka ardhur një zë i...

Intervistë nga Roland Qafoku Është e thjeshtë ta kuptosh sa e ka peng Parashqevinë: “E...
video

Viti 1967, kronika humoristike pas skualifikimit të Gjermanisë në Tiranë (Video)

Nga Armand PLAKA Ndërsa gërmoja nëpër video-arkivat gjermane për tematika historike që lidhen me Shqipërinë, fare rastësisht hasa te kjo kronikë...

Dashuria shqiptare e Gerd Mylerit, dhe magjepsja e tij me vajzën e Hotel Dajtit

– Nga Aleko Likaj – Një histori e pazakontë dashurie në distancë. Deri ne kufijtë e të pabesueshmes. Por aspak e...
Mirjan Hakani

Ikona e peshengritjes dhe sportit Shqiptar, Mirjan Hakani (1961-2015)

Mirjan Hakani lindi në Tiranë, më 18 prill 1961. Ka qenë kampion dhe rekordmen në sportin e peshëngritjes per 17...

Kur futbollistët e Partizanit, Flamurtarit e Vllaznisë ndesheshin… me doganierët për magnetofonat. Kreshnik Çipi...

Ekskluzive / Zbulohet dokumenti i vitit 1987 i Ministrit të Financave, Andrea Nako, dërguar Pirro Kondit, për “veprimet e paligjëshme”...

Kampionët dhe rekordmenët e parë të atletikë në Shqipëri

Kampioni i parë i Kampionatit si dhe rekordi i parë kombëtar në historinë e Shqipërisë ngjet në kërcimin së larti...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR