Sport

Home KATEGORI Sport

Kur Flamurtari mbështeste lëvizjen e studentëve në vitin 1991

Vasil Ruci është një nga legjendat e gjalla të ekipit të Flamurtarit të viteve ’80, që bëri epokë...

Ballkaniada 1946, kur Shqipëria, u shpall kampione e Ballkanit

Po kaloja pushimet verore të vitit 1946, kur mësova nga bashkëmoshatarët e mi se në Tiranë pas disa...

Fotot e peshëngritësit Aleksandër Kondo që nuk ishin parë

“Aleksandër Kondo, fati i trishtë i një ëndrre” ishte emisioni që u transmetua dje në mbrëmje në kanalin RTSH 1....

Ahmet Shqari: Rrugëtim në Radio-Tirana, komenti i ndeshjeve historike të futbollit, dhe reportazhi që...

INTERVISTË/ Flet mjeshtri i gazetarisë shqiptare Ahmet Shqari: 01-Reportazhin, “Një fener ndriçon rrugën”, ma pati pëlqyer...

Handan Hoxha, tenistja e parë shqiptare

Handani kujton se ka qënë shumë e vogël për të fiksuar moshën se kur ka luajtur për herë të parë...

Nga lojërat me top në rrugicat e Fierit, në ndeshje zyrtare në stadiume

Rrugicat plot pluhur të qytetit të Fierit kanë qenë hapsirat e para ku të rinjtë që ktheheshin nga studimet jasht...

Lorik Cana përjetësohet në një film

Etapat më të rëndësishme në jetën dhe karrierën e një prej futbollistëve më të njohur shqiptar, u përjetësuan në një...

Kur motrat e Zogut kujdeseshin per sportin artet dhe turizmin

Krahas strukturave përkatëse që ndodheshin në organikat e dikastereve kryesore të qeverive të asaj kohe, si dhe federatave e enteve...

Normat fizike e një brezi të tërë, ja hilet që bënin sportistët – Nga...

NGA UVIL ZAJMI Çfarë ishin normat fizike dhe si zhvilloheshin ato? Testi i kolonelit dhe...

Kushta mbush 54 vjeç, dikur e kërkoi Barcelona…

Më poshtë do të përpiqemi të tregojmë të gjithë historinë për të. Ata që e kanë parë në fushë apo...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR