Sport

Home KATEGORI Sport

“Këpucët e Arta” të Shqipërisë, nga Refik Resmja te Iir Përnaska

Partizani mban rekordin me 22 trofe. Refik Resmja e ka fituar 9 herë. Pejiç, i pari i huaj Sulmuesi i Skënderbeut,...
video

Gjermani vs Shqipëri 1971 (VIDEO)

Gjermania është skuadra që ka zhvilluar më shumë ndeshje me Shqipërinë në kuadër të Eliminatoreve të Kampionateve Botërore dhe atyre...

1975/ Kur Vllaznia me 3 lojtarë fitonte ndaj Partizanit me 5 basketbollistë në fushë

Kanë kaluar 44 vite gati nga ajo ndeshje por për ata që e kanë parë me sytë e tyre, apo...

Historia e rrallë e djalit të Sami Frashërit, figura pioniere e Galatasaray

“Albanian Free Press” sjell ekskluzivisht për lexuesin e saj historinë e pazbuluar për publikun shqiptar sesi i biri i shkrimtarit...

Vasil Ruci dhe Flamurtari i artë i viteve 80

Bomberi i shquar i “Flamurtarit”, të viteve ‘80, quhet Vasil Ruci. Ka lindur në lagjen Vrenezë dhe datëlindja e tij...

Muhammad Ali (Cassius Marcellus Clay Jr) një nga boksierët më të mirë të të...

Muhammad Ali i lindur me emrin Cassius Marcellus Clay Jr, (17 janar 1942 - 3 qershor 2016) ishte një...
video

Ju kujtohet Roberto Baggio (BISHTALECI)

Roberto Baggio, i lindur më 18 shkurt 1967, është një ish-futbollist italian që ka luajtur kryesisht si sulmues i dytë,...

Dy futbollistët shqiptarë që u arratisën në Greqi në vitin 1987

Raporti sekret në 1987: Incidenti i rëndë me policinë në Helsinki dhe arratisja e dy futbollistëve në Greqi, Lulëzim Bërshëmit...

Historia e rrallë/ Kur një nazist mbronte portën e ‘Manchester City’

Një pjestar i “të rinjve të Hitlerit” rritet dhe bëhet ushtar i Luftwaffe-s në Luftën II Botërore, kapet nga aleatët...

“VLLAZNIA 1972”, titulli tronditës që ndërroi historinë…

Nga Besnik DIZDARI Të paktën për mua kjo histori e 45 vjetëve më parë nis me këtë foto që po shoqëron...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR