Sport

Home KATEGORI Sport

Me emra të papërsëritshëm të volejbollit, Dinamo përmes fotove, ngjan si nëpër legjenda

Nga Aranit Muraci Mbetet e pashpjegueshme sesi një klub me ekipet e volejbollit, në radhët...

Aleko Pilika, trajneri i ekipit të pamposhtur Korçar

Skënderbeut, as humbja nuk ia cenoi dot lavdinë Aleko Pilika, trajneri i ekipit të pamposhtur...

Historia e panjohur e arratisjes, së dy futbollistëve të “Vllaznisë”

Historia e panjohur e dy ngjarjeve me ekipin “Vllaznia” e Shkodrës në Helsinki dhe Athinë në vitin 1987,...

Vajzat e talentuara te Dinamos, nder vite, (FOTOALBUM)

Falenderojme sportisten e talentuar, anetaren legjendare te ekipit te Dinamos, Mimoza Ibrahimi, e cila me ane te kontributit...

Tartari:, Anët e panjohura të Silva Turdiut

Ish-trajneri i famshëm i Dinamos, Kreshnik Tartari, në një rrëfim ekskluziv e tronditës për “Albania”-n, zbulon detaje nga...

Foto Strakosha, Kur Gramoz Ruci nuk me lejonte te shkoja tek Dinamo

Ishte e diel, 2 qershor 2001, në Heraklio të Kretës. Futbollistët e ekipit përfaqësues të Shqipërisë sapo kishin...

Benardina Qerraxhia, monument i sportit dhe i kulturës në Durrës

QAJ EDHE TANI ME LOT PËR DHURATËN QË MË BËRE Ishte fillimi i majit të...

Shkodrani Tef Prela, gjyqtari i finaleve që theu rekord në Amerikë…

Një histori e veçantë që ka si protagonist një ish-arbitër futbolli. Tef Prela, një personazh unik që futbolli...

Agustin Mhilli, mundësi 5 herë kampion i Vllaznisë së artë të viteve ’80…

Vllaznia e viteve ’80 në mundjen e lirë ka qenë një ndër ekipe model, një nga ato ekipe...

Historia e “derbit” Vlora-Tirana në futboll, që nis në 1928-ën

Nga Ergys Alushi Ja si vijnë në “memorien” e gazetës “Telegraf”, dy ekipet shqiptare...

MOS HUMBISNI

SPONSORED

error: INFORMACION I RUAJTUR