Sport

Home KATEGORI Sport

Kur Shqipëria mundi Belgjikën në vitin 1984

Vitet ‘80 kanë qenë të arta për futbollin shqiptar. Pas humbjes 8-0 me Gjermaninë në vitin 1981, nga...

Pozeli, italiani që luajti për flamurin shqiptar

Kujtimet e gazetarit të mirënjohur Ahmet Shqarri: “Portieri i së parës kombëtare, në historinë e futbollit shqiptar. I...

Nostalgjia e një fotoje

Ndonjëherë fotot flasin më shumë se fjalët, sidomos për persona që janë ndarë nga jeta dhe nuk i...

Historia e panjohur e kampionit Asllan Rusi

Nga Ferdinand Dervishi Asllan Rusi, ish- volejbollisti më i mirë i ekipit të Dinamos në...

Diego Armando Maradona, një ndër futbllistët më të mirë të të gjitha kohrave

Maradona lindi më 30 tetor 1960 në lagjen e varfër të Villa Fiorito, në periferi të Buenos Aires....

‘Ooh-Ahh-Albania!’, ndeshja e parë jashtë e Kombëtares sonë, pas rënies së komunizmit, Pa flamur,...

Ndeshja e parë ndërkombëtare e Kombëtares së Futbollit pasi ra komunizmi ka qene ne  maj te vitit 1992....

Gerd Müller, legjenda e Bajern dhe Gjermanisë mbush 74 vjeç

Gerhard "Gerd" Müller i lindur më 3 nëntor 1945 është një futbollist gjerman në pension.

Historia e kampionit të futbollit që komunizmi e bëri të harrohej

Përgatiti për IDMC: Erblin Vukaj Në vitet ’50-’60 portieri Lev Yashin (Jashin) ishte krenaria e futbollit...

100 futbollistët më të mirë të të gjithë Botërorëve

Pse Pele renditet mbi Maradonën.Brazili dhe Italia, kombet me më shumë lojtarë në listë Prestigjiozja...

Skifter Këlliçi: Kur sporti niste rrugëtimin në TVSH

"Enver Hoxha e lavdëroi Todi Lubonjën për emisionet sportive që i propozova unë, siç ishin finalet e Euro...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR