fbpx

Lajme

Home Lajme

Shtohen ditët e pushimeve në Shqipëri, data 7 Janar propozohet si festë zyrtare

Data 7 janar do të jetë ditë feste zyrtare. Në Kuvend është depozituar nisma që ka për qëllim...

Dy vogëlushet nga Shqipëria, Robina dhe Natalia, nisin mësimin në shkollat e Gjilanit

Qindra familje shqiptare iu kanë kundërpërgjigjur thirrjes së kosovarëve për strehim pas tërmetit tr, agjik të së martës.

Shqiptari nga Kanadaja dhuron ambulancë

Pas tërmetit të fortë që goditi Durrësin dhe Thumanën të martën e 26 nëntorit, ku u shënuar 51...

Stafi akademik dhe studentët e universitetit Bedër, të gjithë në terren në ndihmë të...

Stafi akademik dhe administrativ i Kolegjit Universitar Bedër iu përgjigjën thirrjes për t’iu bashkuar javës së vullnetarizmit dhe...

EHW, dhuron 200 mijë euro për të prekurit nga tërmeti

Familja jonë e EHW është thellësisht e prekur nga pasojat e tërmeteve të njëpasnjëshme që goditën vëndin tonë!

Pamje prekëse, vogëlushi dhuron kursimet e veta për të prekurit nga tërmeti

Mijëra qytetarë brenda dhe jashtë vendin janë solidarizuar me familjet e prekura nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit,...

Genoa-Torino, tifozët vendas shpalosën një banderolë ku shkruhej, Pranë popullit Shqiptar

Solidarizim me popullin shqiptar kanë treguar italianët edhe nëpër stadiume gjatë ditës së shtunë. Në ndeshjen Genoa-Torino, tifozët...

Vatra, fushatë ndihmash për tërmetin

Federata Pan Shqiptare e Amerikës Vatra, nisi mbrëmë një fushatë ndihmash për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri....

Patra, Greqi, qytetarët japin ndihma për Shqipërinë

Krahas emigrantëve shqiptarë në Greqi, qindra qytetarë grekë po ndihmojnë për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri.

Komuniteti shqiptaro-amerikan, po vazhdon me ndihma, për të prekurit nga tërmeti

Komuniteti shqiptaro-amerikan në distriktet Okland dhe Makomb po mbledh furnizime urgjente për të ndihmuar të mbijetuarit e tërmetit...

MOS HUMBISNI

error: INFORMACION I RUAJTUR