Aktorja Tinka Kurti në zi, ndahet nga jeta djali i saj i vetëm

0
Një lajm i hidhur për aktoren e njohur Tinka Kurti. Mësohet se djali i saj (fëmija i vetëm) është ndrarë...

Shtohen ditët e pushimeve në Shqipëri, data 7 Janar propozohet si festë zyrtare

0
Data 7 janar do të jetë ditë feste zyrtare. Në Kuvend është depozituar nisma që ka për qëllim...

Aktorja e madhe Tinka Kurti shtrohet me urgjencë në spital

0
Aktorja e madhe Tinka Kurti është shtruar me urgjencë në spital. Lajmi konfirmohet për “Gazetën Shqiptare”, nga burime të afërta...
Merkur Bozgo

Shuhet aktori i njohur Mërkur Bozgo

0
Aktori i njohur Mërkur Bozgo është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare. Aktori vuante nga një sëmundje e rëndë prej...

“Vdiq mbreti, rroftë mbreti” premiera e parë e 2018 në teatër

0
“Vdiq mbreti, rroftë mbreti” vepra e shkruar nga Ferdinand Hysi nën regjinë e Elma Dorezit, do të vijë premierë më...

Supet e maleve dhe supet e shqiptarëve nuk janë kërrusur kurrë, Vitorio Sgarbi,...

0
Kritiku i artit dhe politikani italian, Vittorio Sgarbi ka shprehur solidaritetin e tij, pas tërmetit të fuqishëm që...

Bëni kujdes nga ky përson, ëshë një mashtrus që po mashtron Shqipetaret! SHPËRNDAJENI SA...

0
Bëni kujdes prej këti mashtrusit që po mashtron shumë njerëz përmes internetit. Janë një grup që po hapin profile të rreme dhe po mundohen ti...

Instituti Amerikan i Gjeologjisë qetëson shqiptarët, Ju tregojmë pse nuk mund të ndodhë sërish...

0
Vijon të rritet bilanci i vi, ktimave të tërmetit katastrofik, që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, me...

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Kasëm Trebeshina

0
Është ndarë nga jeta shkrimtari i njohur shqiptar Kasem Trebeshina. Shkrimtari mbylli sytë për herë të fundit në moshën 91...

Ndahet nga jeta në moshën 84-vjeçare Todi Bozo, mjeshtri i kinematografisë shqiptare

0
Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare mjeshtri i madh i kinematografisë shqiptare, Todi Bozo. Lajmin e vdekjes së kineastit...
error: INFORMACION I RUAJTUR