Ndahet nga jeta ikona e modës në SHBA

0
Artistja amerikane dhe ikona e modës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Gloria Vanderbilt është ndarë nga jeta...

Një koncert bamirësie sjell në Tiranë Ermonela Jahon

0
Sopranoja e famshme Ermonela Jaho e cila gjithashtu është dhe ambasadore e YWCA në kauzën e “Fjongos Rozë”,...

Genoa-Torino, tifozët vendas shpalosën një banderolë ku shkruhej, Pranë popullit Shqiptar

0
Solidarizim me popullin shqiptar kanë treguar italianët edhe nëpër stadiume gjatë ditës së shtunë. Në ndeshjen Genoa-Torino, tifozët...

Kisha e shekujve 12-13 në Balldre, shpëton nga shkatërrimi

0
Në Balldren të Lezhës po punohet për të kthyer në qendër të vizitueshme një nga kishat më të...

Miss Serbia ofron ndihma për të prekurit nga tërmeti

0
“Miss Serbia” e cila u bë e famshme kur bëri shqiponjën me duart do të japë ndihm...

Shpërthen Mirush Kabashi: Shembja e Teatrit për interes të mafies

0
Aktori i njohur i skenës dhe kinemasë, Mirush Kabashi e sheh prishjen e teatrit Kombëtar të lidhur me interesa të...

Komuniteti shqiptaro-amerikan, po vazhdon me ndihma, për të prekurit nga tërmeti

0
Komuniteti shqiptaro-amerikan në distriktet Okland dhe Makomb po mbledh furnizime urgjente për të ndihmuar të mbijetuarit e tërmetit...

Gjirokastra strehon familjet e prekura nga tërmeti, ndihma me ushqime dhe veshmbathje

0
Nga Klajdi Hyska TIRANË, 30 nëntor /ATSH/ – Bashkia e...

Aktorja Tinka Kurti në zi, ndahet nga jeta djali i saj i vetëm

0
Një lajm i hidhur për aktoren e njohur Tinka Kurti. Mësohet se djali i saj (fëmija i vetëm) është ndrarë...

“Nusja dhe shtetrrethimi”, 41 vjet pas premierës shqiptare shfaqet në “Viennale”

0
Filmi “Nusja edhe shtetrrethimi”, 41 vjet pas premierës shqiptare u shfaq në Austri. Filmi prodhim i vitit 1978...
error: INFORMACION I RUAJTUR