Të ardhurat e biletave të Këngës Magjike, do të shkojnë për ndërtimin e shtëpisë...

0
Nga Adela Alla TIRANË, 29 nëntor /ATSH/ – Kantautori dhe prezantuesi Ardit Gjebrea shprehet se...

Tifozët e Napolit, solidaritet me popullin shqiptar pas tërmetit

0
TIRANË, 27 nëntor /ATSH/ – Tifozët e Napolit kanë shprehur mbështetjen e tyre ndaj popullit shqiptar pas tërmetit...

Ekip ekspertësh nga Los Angeles në Shqipëri

0
Në Shqipëri kanë ardhur shumë ekipe nga vende të huaja për ti ardhur në ndihmë Shqipërisë për vlerësimet...

LutuPërShqipëri Michigan, Grumbullim ndihmash për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

0
Nga Beqir Sina Komuniteti shqiptar në Michigan, ka filluar një aksion të grumbullimi të ndihmave...

Studentët në Tetovë, Lutu për Shqipërinë, Këndojnë himnin e flamurit

0
Pas tre ditësh nga tërmeti trag jik që u mori jetën 50 njerëzve dhe ka lënë të pla...

Lojtarët e Malaga me bluzë, luten për Shqipërinë

0
Skuadra e Malgas ka bërë një gjest të madh para ndeshjes me Numancia. Skuadra spanjolle,...

Studentët e Universitetit të Tetovës, grumbullojnë 6 mijë euro për të prekurit nga tërmeti

0
Një delegacion i Parlamentit Studentor të Universitetit të Tetovës, më 28 nëntor e vizituan Durrësin dhe Thumanën, që...

Shkëndija e Tetovës solidarizohet, Paratë e biletave shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti

0
Klubi shqiptar, Shkëndija e Tetovës, ka vendosur që të ardhurat nga shitja e biletave në ndeshjen e kësaj...

Pasgoditjet e forta janë normale, profesori gjerman flet për situatën në Shqipëri

0
Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Potsdam shpjegon...

Instituti Amerikan i Gjeologjisë qetëson shqiptarët, Ju tregojmë pse nuk mund të ndodhë sërish...

0
Vijon të rritet bilanci i vi, ktimave të tërmetit katastrofik, që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, me...
error: INFORMACION I RUAJTUR